Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Соціальне партнерство на ринку праці – складова конструктивного діалогу служби зайнятості та роботодавців!

20 січня 2021 року була проведена робоча зустріч керівника Донецького обласного центру зайнятості Валентини Рибалко з Головою Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області Михайлом Цурканом, як основним замовником від бізнесу. Під час діалогу були обговорені результати спільної діяльності у 2020 році та окреслені напрямки роботи на 2021 рік.

NNK 9713

Протягом 2020 року до базових центрів зайнятості Донецької області надійшло 27,8 тис. вакансій, з них майже 4 тис. пропозицій щодо попиту на робочу силу від представників Об’єднання організацій роботодавців Донецької області.

Загальна кількість працевлаштованих за сприянням служби зайнятості протягом минулого року склала 23,8 тис. осіб, в тому числі  понад 2 тис. осіб – на вакантні робочі місця, заявлені роботодавцями, що входять до Об’єднання.

«2020 рік для всіх учасників ринку праці був досить непростим. Карантинні обмеження змусили швидко змінити формат надання послуг, але це ніяким чином не вплинуло на їх якість.

Сторони прийшли до розуміння, що ринок праці кардинально змінюється, процеси комп'ютеризації технологічних процесів стрімко впроваджуються в життя. Відповідно, змінюються вимоги роботодавців до потенційних кандидатів на робочі місця, а також вироблення нових інструментів в роботі служби зайнятості.

Звичайно, ми тверезо оцінюємо ситуацію і наші можливості у напрямку зниження рівня безробіття на регіональному ринку праці. І дуже добре розуміємо, що саме бізнес формує порядок денний в регіоні. 

Тому сьогоднішній захід в черговий раз підкреслює соціальну відповідальність партнерів та підтверджує наміри бізнесу і влади здійснювати реальні дії у регулюванні соціально-трудових відносин, в першу чергу, на регіональному рівні, відповідати за їх наслідки для конкретних соціальних груп та розвитку економіки області», - зазначила Валентина Рибалко.

З метою продовження відкритого діалогу з бізнесом в частині збереження трудового потенціалу регіону, промоції офіційної зайнятості та оперативного задоволення потреб «галузевих» роботодавців в кадрах наприкінці зустрічі було підписано План спільних заходів на 2021 рік.

NNK 9702 1

Довідково: у травні 2019 році укладено Меморандум про партнерство та співпрацю між Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області та Донецьким обласним центром зайнятості. План спільних заходів щорічно складається та коригується відповідно до викликів і постійних змін пріоритетів на ринку праці та узгоджується головою Ради.