Сторони соціального діалогу

Об'єднання організацій роботодавців Донецької області

Соціальний діалог в Україні здійснюється на національному, галузевому, територіальному та локальному рівнях на тристоронній або двосторонній основі.

  • Національний рівень
  1. зі сторони роботодавців – СПО роботодавців – вищий представницький орган всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців. – детальніше
  2. зі сторони профспілок – СПО об’єднань профспілокдетальніше
  3. від органів виконавчої влади – Кабінет Міністрів України – детальніше

Національна тристороння соціально-економічна рада - головний дискусійний майданчик країні між роботодавцями, профспілками та владою – сайт

  • Територіальний рівень

Сторона роботодавців, суб'єктами якої є організації роботодавців та їх об'єднання, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Сторона органів виконавчої влади, суб'єктами якої є місцеві органи виконавчої влади, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Профспілкова сторона, суб'єктами якої є професійні спілки відповідного рівня та організації професійних спілок, їх об'єднань, які діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

На території відповідної адміністративно-територіальної одиниці стороною соціального діалогу можуть бути органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законодавством;

Для сторони роботодавців та профспілкової сторони установлені критерії репрезентативності задля їх участі в колективних переговорах з укладення колективних договорів і угод, тристоронніх або двосторонніх органах та в міжнародних заходах.

  • Локальний рівень

Сторона працівників, суб'єктами якої є первинні профспілкові організації, а в разі їх відсутності - вільно обрані представники (представник) працівників.

Сторона роботодавця, суб'єктами якої є роботодавець та/або уповноважені представники роботодавця.