Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Зустріч з головою Держмитслужби. Обговорюємо актуальні для бізнесу питання

24 лютого Федерація взяла участь у зустрічі керівництва Державної митної служби на чолі з головою Павлом Рябікіним з представниками провідних бізнес-об’єднаньУкраїни.

У своєму виступі директор Департаменту економічної політики ФРУ, Сергій Салівон підняв наступні питання:

   1) проблеми із оформленням розстрочення ПДВ при ввезенні складного обладнання;

   2) тінізація ринку нафтопродуктів, що відбувається у тому числі і за рахунок незаконного ввезення на митну територію України нафтопродуктів без належного митного оформлення – зокрема, без сплати акцизного податку, що призводить не тільки до багатомільярдних втрат бюджету, але й до спотворення конкуренції на ринку;

   3) перспективи отримання суб’єктами ЗЕД статусу авторизованого економічного оператору та відповідного спрощення митних процедур для них.

У відповіді Голова ДМС Павло Рябікін заявив, що питання незаконного ввезення на митну територію України нафтопродуктів без належного митного оформлення перебуває під його особистим контролем. Навів приклади нещодавнього затримання великовантажних автомобілів, на яких під виглядом компонентів для фарб ввозились підакцизні нафтопродукти. Запевнив, що заходи з перешкоджання такому незаконному ввезенню будуть здійснюватись ще більш ефективно. У тому числі, у контакті з іншими контролюючими та правоохоронними органами.

Щодо перспектив отримання суб’єктами ЗЕД статусу авторизованого економічного оператору у ДМСУ повідомили, що відбувається розгляд заявок двох суб’єктів, рішення за однією з яких буде прийнято вже найближчим часом.

Проблеми ж із оформленням розстрочення ПДВ часто пов’язані із редакцією відповідної постанови Кабінету Міністрів, яка потребує внесення змін.