Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Зустріч із провідними об'єднаннями агропромислового бізнесу Данії

Під час візиту до Данії разом із Послом України в Королівстві Данія Михайлом Видойником провели офіційні зустрічі із керівництвом Міжнародної агропромислової виставки Agromek, Dansk Agroindustri (DAI) та Danish Agriculture & Food Councill (DAFC).

DAI – сильна асоціація компаній, які постачають машини та обладнання для сільського господарства та суміжних галузей та налічує майже 90 членів.

DAI є членом Датської ради з питань сільського господарства та продовольства і разом з нею володіє виставкою Agromek.

DAFC представляє сільське господарство та харчову промисловість Данії, включаючи компанії, торгівлю та асоціації фермерів. У цьому найбільшому кластері компетенцій в Данії працює близько 186 000 людей, він експортує сільськогосподарську продукцію, продукти харчування та обладнання на річну вартість близько 20 мільярдів євро.

Подякували DAI та DAFC за площу, надану для Національного стенду України на Agromek та підтримку нашої країни.

Провели переговори за участі керівників підприємств-експонентів українського стенду, розглянули шляхи та напрямки налагодження партнерських відносин.

Інформували про можливості українських виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу, які можуть зацікавити данський агробізнес.

Обговорили програму відбудови України, наше бачення rebuild Ukraine. Донесли свою точку зору, що, навіть в умовах війни, наша промисловість може бути надійним партнером для реалізації багатьох проектів.

Зазначили, що наразі в Україні працюють понад 200 сільгоспмашинобудівних компаній, що мають сучасне обладнання, сильні професійні колективи та компетенції.

Запропонували створити спеціальні програми для підтримки малого і середнього бізнесу, розвитку української переробної промисловості. Зокрема, одним із проектів може стати впровадження виробництва свинини за допомогою данських технологій і обладнання та племінного поголів'я та її переробка в Україні.

Йшлося й про перспективу заміщення російського експорту до Данії українськими компаніями, зокрема, про сировину для виготовлення кормів для тваринництва та можливість створення їх виробництва у прикордонних регіонах.

Говорили про необхідність сприяння українським виробникам аграрних машин у:

▪️ аутсорсингу (інтеграція у виробничий простір ЄС),

▪️ збільшенні обсягів виходу на європейський ринок.

Підкреслили, що на сьогодні зайнятість населення і відродження країни через промисловість - це наш ключовий пріоритет.

Дійшли згоди спільно звернутися до Уряду Данії щодо необхідності концентруватися на взаємному розвитку виробництва у наших країнах (що представники ФРУ зробили наприкінці того ж тижня під час зустрічі у МЗС Данії).

Також підготуємо переліки українських та данських компаній, зацікавлених у співробітництві та визначимо його можливі сфери.

02

03

04

05