Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Зустріч із Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко

Разом із керівниками 25 провідних українських компаній, які виробляють обладнання для переробки сільськогосподарської продукції, зустрілися із Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко та Першим заступником Міністра Денисом Кудіним.


В умовах блокування морських портів України через військову агресію рф, ситуація показала, що правильна економічна політика – це глибока переробка всередині країни та експорт готової продукції.

003
З метою реалізації такої політики зібрали лідерів галузі у наступних сегментах:

інжинірингові компанії, які фактично мають досвід будівництва заводів (біоетанолових, харчових, та ін.)

підприємства, які займаються виробництвом обладнання для виготовлення борошна, круп

компанії, які виробляють обладнання для олієекстрактних (маслоекстрактних) підприємств

досить успішні та потужні компанії, які фактично працюють в сегменті харчової промисловості (кондитерської та хлібопекарської промисловості, виробництво макаронних виробів тощо).

Мета зустрічі: почути спільну позицію галузі щодо того, якими мають бути швидкі дії Уряду для того, щоб збільшити попит на їх продукцію сьогодні серед аграріїв, а відповідно, щоб зростав рівень переробки та переробного експорту сільгосппродукції з України.

002

Для прикладу, коли свого часу ми створили державну програму підтримки сільгоспмашинобудування, за якою держава компенсувала аграріям 25 % вартості українського обладнання, з 2017 року це була одна із небагатьох успішних програм підтримки аграрного сектору і кредитування, яка дозволила фактично підняти на новий рівень розвиток сільгоспмашинобудування, збільшити кількість нових підприємств та робочих місць у галузі.

Домовились найближчим часом систематизувати всі проблемні питання, які були озвучені на зустрічі.

Разом із Міністерством економіки опрацюємо механізми підтримки і стимулювання як переробки сировини всередині країні, так і виробництва відповідного обладнання.

Йшлося й про відновлення роботи програми підтримки сільгоспмашинобудування.

Вдячні Уряду і Юлії Анатоліївні за цю зустріч.

Якщо ми зможемо сьогодні змінити структуру експорту сільськогосподарської продукції та посилити переробку за рахунок збільшення виробництва відповідного обладнання, це матиме дуже потужний мультиплікаційний ефект для економіки.