Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Законопроект «Про ринок деревини» № 4197-д потребує доопрацювання – позиція Федерації роботодавців

18 листопада 2021 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект № 4197-д «Про ринок деревини», яким передбачено суттєві зміни умов ведення бізнесу на ринку.

В умовах гострого дефіциту сировини для деревообробної галузі ФРУ послідовно відстоює необхідність встановлення стабільних і прогнозованих законодавчих правил регулювання ринку деревини.

Потенціал розвитку галузі деревообробки в Україні залишається невикористаним і за наявності сприятливих регуляторних умов обсяги виробництва та експорту можуть зростати в багато разів.

Законопроект 4197-д враховує значну частину важливих аспектів регулювання ринку деревини, але низка ключових положень законопроекту потребує доопрацювання.

Перш за все, йдеться про механізми проведення аукціонних торгів, принципи ціноутворення, пріоритетність доступу національних виробників до сировини, адміністрування операцій з виробами з деревини, продовження мораторію на експорт деревини. Федерація пропонує Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України при підготовці законопроекту № 4197-д до другого врахувати наступні пропозиції:

виключення норми про скасування мораторію на експорт необробленої деревини;

надання пріоритетного права придбавати деревину суб’єктам перероблення деревини, які мають виробництво в України;

здійснення торгівлі необробленою деревиною на аукціонній основі виключно через товарні біржі;

поширення дії закону виключно на необроблену деревину;

заборону перепродажу деревини з метою недопущення спекуляцій з деревиною;

формування ціни деревини для продажу на аукціоні з урахуванням собівартості та встановленої норми рентабельності заготівлі деревини;

належна деталізації норм щодо купівлі-продажу деревини на умовах оферти;

відмова від створення Комісії з розгляду скарг як корупційного механізму регулювання відносин між суб’єктами ринку деревини;

посилення відповідальності переможців аукціонів за невикуп/неоплату лотів та встановлення відповідальності власників лісів і постійних користувачів за невиконання угод.

Федерація наголошує, що прийняття законопроекту у поточній редакції не призведе до очікуваних позитивних змін.

Врахування пропозицій роботодавців дозволить створити сприятливі умови для розвитку переробки деревини на території України у продукцію з високою доданою вартістю та значним експортним потенціалом, нові виробництва і робочі місця з гідною оплатою праці.