Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Законопроєкт про посилення захисту телекомунікаційних мереж рекомендовано для прийняття Парламентом

Сьогодні під час Zoom-засідання Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності парламенту було одноголосно рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт №2654 від 20.12.2019 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж).

Проєктом підсилюється кримінальна відповідальність за умисне пошкодження чи руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг. Йдеться як про покарання штрафом, так і позбавлення волі. Пропонується посилити й адміністративну відповідальність. Відповідні зміни пропонується внести до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання до його тексту було запропоновано 16 правок, які днем раніше розглядалися на Zoom-засіданні підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності цього Комітету ВР. У дискусії брали участь представники Федерації роботодавців України, ПАТ «Київстар», Української асоціації операторів зв’язку «Телас» та інших бізнес-асоціацій.

«В результаті обговорення частину правок було знято, у тому числі за нашими пропозиціями, – зауважує Олег Вачаєв, директор департаменту з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – Перш за все йдеться про норму щодо підсилення кримінальної відповідальності, якщо відповідні дії призвели до тяжких наслідків для органів державної влади чи місцевого самоврядування. У такому разі припинення роботи, скажімо, сільради, вважалося би тяжким злочином. Аби виключити можливі зловживання з боку правоохоронців, було вирішено, щодо подібна відповідальність буде застосовуватися в разі порушення діяльності об’єктів критичної інфраструктури, перелік яких має визначити Кабмін».

В тексті законопроекту, підготовленого до другого читання та прийняття у цілому, застосовано принцип гуманізації кримінальної відповідальності. Наприклад, у разі навмисного порушення роботи телекомунікацій групою осіб застосовуватиметься покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років; якщо таких умов немає – штраф, розмір якого теж запронопоновано збільшити майже удвічі.

ФРУ буде наполягати на ухваленні Верховною Радою законопроекту №2654 у другому читанні та в цілому вже на найближчому позачерговому пленарному засіданні.