Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Законопроєкт №2042: ФРУ підтримує удосконалення регулювання телекомдоступу до об’єктів інфраструктури

На пленарному засіданні 4 червня Верховна Рада планує розглянути у повторному другому читанні законопроєкт №2042 від 03.09.2019 р. про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики. В Федерації роботодавців України закликають народних депутатів схвалити цей документ у другому читанні та у цілому. Адже важливість цього закону для розвитку інфраструктури країни важко переоцінити.

Варто нагадати, що ще у лютому 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон №1834-VIII «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», яким було встановлено прозорі правила щодо плати та процедури доступу до інфраструктури. Уряд затвердив всі необхідні підзаконні акти для того, аби цей закон повноцінно запрацював. Але на практиці цього не сталося, особливо щодо доступу телекомоператорів до об'єктів інфраструктури комунальної та державної власності. Причина полягає в тому, що, наприклад, органи місцевого самоврядування не приймають окремих рішень, які б уповноважували комунальні підприємства почати працювати з операторами відповідно до Закону №1834-VIII. В результаті балансоутримувачі об’єктів інфраструктури, особливо комунальної та державної власності, його норм не дотримуються. Більше того, оператори телекомунікацій неодноразово спостерігали випадки, коли органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства та ОСББ прямо ігнорували вимоги Закону №1834-VIII.

Така ситуація створює штучні перепони для реалізації операторами телекомунікацій масштабного інфраструктурного проекту із забезпечення максимального покриття території України мобільним зв’язком у відповідності до Указу Президента України №497/2019 від 08.07.2019 р. «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету». Обмеження доступу операторів до інфраструктури об’єктів порушує права споживачів електронних комунікаційних послуг, спотворює конкуренцію. Врешті-решт можна говорити й про потенційну загрозу національній безпеці держави.

Законопроєкт № 2042 спрямований на посилення відповідальності за невиконання вимог діючого законодавства та вирішення проблемних питань, які наразі виникають у операторів телекомунікацій під час розбудови телекомунікаційних мереж з метою надання якісних послуг
споживачам. Ось чому ФРУ наполягає на найскорішому його ухваленні.