Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Захист телекомунікаційних мереж: зроблено лише половину роботи

Учора Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні ухвалила у першому читанні законопроєкт №2654 від 20.12.2019 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж).

Проєктом підсилюється кримінальна відповідальність за умисне пошкодження чи руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг. Йдеться про покарання штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від одного до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Пропонується підсилити й адміністративну відповідальність: якщо порушення не викликало припинення надання телекомунікаційних послуг - у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідні зміни пропонується внести до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення; їх важко переоцінити. «Лише в період з 2015 року по 2018 рік стосовно телекомунікаційних об’єктів було зафіксовано понад 100 тис. випадків крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж; збитки оцінювалися на суму майже 1,4 млрд грн., - зауважує Олег Вачаєв, заступник керівника Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – В результаті оператори та провайдери телекомунікацій вимушені витрачати великі кошти не на розвиток галузі, а на відновлення мереж. Можна навіть говорити про те, що в Україні відбувається знищення телекомунікаційної інфраструктури. Але від її функціонування залежить не тільки можливість спілкування, а й керування державою, особливо зараз, під час боротьби за життя людей у період подолання коронавірусу».

Одночасно зауважимо, що парламентаріями зроблено лише половину роботи. Варто нагадати, що на початку червня минулого року Комітет ВР минулого скликанняз питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за наполяганням Федерації роботодавців України, ПАТ «Київстар», Української асоціації операторів зв’язку «Телас» та інших бізнес-асоціацій одноголосно рекомендував парламенту розглянути та прийняти у першому читанні відповідний законопроєкт (тоді він був зареєстрований за №8544 і визначений Президентом України як невідкладний), який потім, на жаль, було відкликано у серпні 2019 р.

Тому, зважаючи на серйозність ситуації, що склалася, ФРУ буде наполягати на ухваленні Верховною радою законопроекту №2654 у цілому найближчим часом.