Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

За участі представників промислових споживачів, енергетиків та членів НКРЕКП провели засідання Комітету ФРУ з питань енергетики.

Питання RAB-тарифів для електророзподільчих компаній викликало жваву дискусію. RAB регулювання для енергетиків це можливість оновлення мереж, підвищення якості послуг з розподілу електроенергії. Поряд з тим, викликає питання як буде здійснюватися оцінка активів розподільчих компаній, на базі якого здійснюватиметься розрахунок RAB-тарифів.

В той же час, це додаткове навантаження на промислових споживачів електричної енергії, оскільки призводитиме до збільшення тарифів на послуги з розподілу.

Впровадження RAB регулювання для енергетиків та нових промислових споживачів – можливість здешевлення вартості приєднання до електричних розподільчих мереж та впорядкувати процедури приєднання. Але велике питання для вже існуючих нових споживачів, оскільки вони сплачували великі кошти для підключення їх потужностей, які не повертаються обленерго, а подекуди за власний кошт будували мережі та повинні передавати ці мережі на баланс обленерго.

Сьогодні у промислових споживачів буде багато запитань до RAB-регулювання, але при цьому залишається незмінною наша позиція: органам влади потрібно не допускати прийняття будь-яких рішень, що, зрештою, призводять до здорожчання вартості електричної енергії.

4

2

3