Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

За підтримки Федерації роботодавці та влада Черкащини об'єднують зусилля

Наприкінці минулого тижня робоча група Федерації роботодавців України на чолі з Генеральним директором ФРУ Русланом Іллічовим зустрічалася з роботодавцями та владою Черкащини. Мета поїздки – практична реалізація документів, що їх було схвалено на головної бізнес-зустрічі року Ukrainian Employers Annual Meeting. Йдеться про впровадження щорічного регіонального рейтингу REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS та Рекомендації роботодавців для Уряду на 2020 рік.

Але спочатку завітали до підприємства, яке саме і є знаковим з точки зору інвестиційної привабливості та формування бізнес-клімату в регіоні, ТОВ ПІІ «Еконія». Це інноваційне підприємство з виробництва питної води та дитячого харчування відоме далеко за межами Черкащини та України в цілому. Президент компанії Ірина Варагаш ознайомила з промисловими потужностями заводу, якщо так можна назвати сучасне обладнання та охайні цехи, де виробляється продукція під добре відомими торговими марками «МАЛЯТКО», «АКВУЛЯ», «ЙОДО» та ін. Треба особливо підкресли, що «Еконія» - це не тільки найсучасніше виробництво і бюджетоутворююче підприємство Черкащини (200 робочих місць), а й своєрідний взірець ведення бізнесу. Родина Варагашів починала зі знаменитої «Трускавецької», а потім перенесла свій бізнес на Черкащину, де чимало родовищ цілющих мінеральних вод. Вклавши у виробництво чимало коштів, відбивши, в тому числі за допомогою ФРУ, дві рейдерських атаки, Ірина Варагаш разом із своїми близькими нині розвиває по-справжньому інноваційний бізнес.

Саме на таких відповідальних роботодавців треба рівнятися і саме вони створюють інноваційний імідж регіону, сказав при відкритті зустрічі з бізнесом там місцевою владою у Золотоноській міськраді Голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков. А налагодити між тісну взаємодію з місцевою владою їм допоможе REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS, з яким присутніх ознайомив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Чому саме так? Відповідь проста: щорічний рейтинг має стати власним барометром з оцінки умов ведення бізнесу, створення та збереження робочих місць в регіонах, максимально залучити до процесу оцінки місцевих роботодавців, визначити індикатори оцінки, яким довірятимемо, бути інструментом для відстоювання інтересів бізнесу.

Дуже жваву дискусію серед присутніх викликала презентація Русланом Іллічовим Рекомендацій роботодавців для Уряду на 2020 рік, що доводить: у цьому документі розкрито найболючіші проблеми роботодавців і, що головне, вказано шляхи їх розв'язання. Наприклад, на переконання Петра Душейка, засновника Агропромислової корпорації «Дніпро», особливе обурення викликає грошово-кредитна політика НБУ, яка сприяла створенню справжньої фінансової піраміди ОВДП, введенню в Україну значних спекулятивних коштів невідомого походження та економічно необґрунтованому зміцненню курсу гривні.

Підкреслимо: у схвалених на Ukrainian Employers Annual Meeting Рекомендаціях міститься розділ щодо грошово-кредитної політики, яка є прерогативою НБУ. Серед цих них - вимога термінового суттєвого зменшення облікової ставки НБУ з метою її наближення до офіційного рівня інфляції (минулого тижня її знижено поки що на 2 в.п.), пом'якшення грошово-кредитної політики в цілому з метою досягнення економічного зростання та створення робочих місць.

Про необхідність об'єднання зусиль також говорили міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, президент ТОВ ПІІ «Еконія» Ірина Варагаш, директор ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій» Євген Таран, ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор та інші. Душе символічним додатком саме в консолідацію бізнес-спільноти стало входження до Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців нового колективного члена – ТОВ «Полікор» (директор – Ігор Корсун), про що було урочисто оголошено під час зустрічі. ТОВ «Полікор», яке працює на ринку України майже 25 років - це регіональна мережа спеціалізованих оптово-роздрібних центрів з комплексного постачання десятків тисяч найменувань електротехнічної продукції промислового та побутового призначення від провідних вітчизняних та європейських виробників.

І це ще не все. Про свою зацікавленість у зміцненні контактів з об'єднанням роботодавців під час зустрічі наголосив Сергій Шевченко, комерційний директор ТОВ «Араміс». ТОВ «Араміс» займається виробництвом технологічного обладнання для обробки матеріалів (верстатів лазерного різання, лазерних гравіювальників тощо) на заводі в Черкасах.

Цього дня робоча група ФРУ відвідала ще одне знакове виробництво - ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», що в селі Балаклія Смілянського району. Підприємством керує унікальна особистість - Євген Таран, інженер за фахом, який на місці занедбаного приміщення буквально з нуля організував сучасне виробництво солодкої продукції. Фабрика виготовляє близько 100 видів льодяникової карамелі ТМ «Рокс». Продукція постачається в країни СНД, ЄС, Близького Сходу, США та Китай – загалом до 30 країн. Лише минулого року компанія додала до свого списку 11 країн, а загальний обіг коштів по експорту за 2018 рік становив майже 45 млн грн. Розширення географії експорту дозволило підприємству розпочати реалізацію плану розширення виробництва з придбанням комплексу нового обладнання за рахунок власних інвестицій. Завдяки цьому кількість працівників зросла з 250 у 2015 році до нинішніх 346.