Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Яким має бути антикризове енергетичне лікування економіки

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: "Держава має визначитись сьогодні, що дорожче: пітримати промисловість, використовуючи антикризові інструменти та заходи, чи нести соціальне навантаження - оплачувати виплати по безробіттю, не отримуючи податки і відрахування ЄСВ.

В Україні сьогодні глибока енергетична криза. Це факт та, вибачте, і діагноз! Тому і лікування економіки має бути антикризове! Зимою в нас може бути не просто дефіцит газу, а й технологічний ризик того, що в трубі не буде того тиску, на якому працюють сучасні виробничі підприємства.

Тому вимоги до Уряду і ВРУ наступні:

1. Визнати, що в країні є енергетична криза, криза відсутності потрібних об’ємів газу, існує можливість технологічних зривів.

2. Для окремих галузей промисловості створити фонд антикризового фінансування та кредитування! По цьому шляху йде Європа. Якщо не покрити для окремих галузей промисловості касові розриви – їх технологічна зупинка буде коштувати країні дорожче, ніж надання антикризових кредитів.

Свої вимоги ми направили до Уряду, ВРУ та НБУ. Від НБУ вимагаємо повернутися у той коридор курсу національної валюти до долара США, який було обіцяно минулого і поточного року".