Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Як оцінити знання та навички? Це та інші питання розглядали на черговому вебінарі

Як оцінити знання та навички? Що може стати критеріями ефективності існування кваліфікаційного центру? Існує такий центр у роботодавця або на базі закладу освіти повинні бути єдині підходи.

Стандартизована процедура – це певна гарантія якості та достовірності того документа, який буде надано працівнику. Працівника якого беруть на роботу з таким документом повинен дійсно володіти цією кваліфікацією. Зміст та повнота оцінювання, під час кваліфікаційних іспитів, не можуть суттєво відрізнитися в кваліфікаційних центрах, якщо мова йде про одну професію. Які вимоги до іспитів та який існує міжнародний досвід з цього питання спробували розібратися на черговому вебінарі.

Федерація роботодавців України за сприяння Освітнього центру економіки землі Мекленбург-Передня Померанія за участю більш ніж 55 учасників провела вебінар “Кваліфікаційні центри. Організація та зміст кваліфікаційних іспитів, підтвердження результатів професійного навчання» в рамках серії вебінарів за напрямком «Професійне навчання та розвиток людського капіталу».

Спікери вебінару: Маріс Дукурс, Начальник відділу іспитів професійно-технічної освіти; Людмила Дуда, Головний спеціаліст відділу експертизи професійно-технічної освіти (Національний центр освіти, Латвія).

Під час вебінару були розглянуті наступні питання:

  • Роль кваліфікаційних центрів у розвитку змісту кваліфікаційних іспитів та організації кваліфікаційних іспитів

  • Нормативна база організації кваліфікаційних іспитів

  • Документація професійного кваліфікаційного іспиту - процедура іспиту (час), зміст, оцінювання, протоколи, резюме

  • Теоретична частина іспиту

  • Практична частина іспиту

  • Порядок і вимоги до екзаменаційних комісій

  • Зразки змісту іспиту.

Учасники вебінару отримали від спікерів презентаційні матеріали, нормативні документи, якими зазначено відповідні процедури підготовки та проведення оцінювання. Також було надано приклад програми екзамену за професійною кваліфікацією "Апарат ручного дугового зварювання». Головне те, що основу для ооцінювання складає професійний стандарт. На жаль їх у нас не так багато, тому закликаємо розробляти професійні стандарти, які зараз, відповідно до Закону України 2179-IX від 01.04.2022, який набув чинності 17 червня 2022 року, затверджують розробники та він є пріоритетним( у разі його наявності) по відношенню до кваліфікаційної характеристики. Враховуючи важливість тематики та необхідність подальшого опрацювання Федерація роботодавців продовжить роботу у цьому напрямку.

Якщо у вас є питання або вам потрібна консультація, допомога звертайтесь до Федерації роботодавців України.

Збережемо людський капітал. Разом заради перемоги та відновлення країни!

2

3

4

5

6

1