Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Виважені дії держави - запорука розвитку цукрової галузі

7 квітня представники Федерації роботодавців спільно з компаніями - членами ФРУ взяли участь у зустрічі із заступником Міністра економіки Тарасом Висоцьким.

Сільськогосподарські підприємства, що вирощують цукровий буряк, та переробники висловили значну стурбованість щодо спроби стабілізувати ситуацію на ринку цукру за рахунок запровадження державного регулювання цін на цукор, можливість якої розглядав Уряд. Введення фіксованих цін на цукор призведе до зменшення посівів, дефіциту цукру та поставить під загрозу функціонування цукрової галузі в цілому в тому числі і призведе до неможливості відновлення цукрового виробництва в майбутньому. Також було надано пояснення зростання цін на цукор. Воно викликане, в першу чергу, зменшенням площі посівів в 2020 році, що пов’язане із збитковістю галузі протягом останніх років, відмовою сільгоспвиробників вирощувати буряк, засухою та неврожаєм в 2020 році, а також світовим зростанням цін на с/г сировину. Все це призвело до відсутності перехідних залишків цукру.

Національні виробники вже вичерпали резерви подальшої оптимізації. Коливання ціни на цукор є сезонним і, за умови відсутності незважених рішень, галузь очікує збільшення площ під вирощування цукрового буряку.

Федерація роботодавців України виступила проти впровадження державного регулювання цін на цукор, зважаючи на ті негативні наслідки, до яких призвело б таке рішення у разі його прийняття.

Наші спільні з членами ФРУ аргументи були почуті та сприйняті. Від ідеї державного регулювання цін на цукор відмовилися.

Міністерство економіки України напрацьовує шляхи покриття наявного дефіциту цукру та стабілізації цінової ситуації, серед них, зокрема, імпорт цукру-сирцю, який вже в найближчий час буде ввезено в Україну та перероблено на потужностях українських заводів.

Ми вважаємо, що з метою збереження та забезпечення розвитку цукрової галузі з боку держави мають бути розроблені і впроваджені дотаційні заходи. А державні заходи, спрямовані на збільшення імпорту для покриття дефіциту, є виправданими виключно щодо ввезення сировини та виробництва цукру в Україні, щоб, в результаті, не зашкодити національним товаровиробникам та не втратити цукрову галузь і десятки тисяч робочих місць.