Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ВРУ прийняла за основу проект Закону, яким розширено можливості бронювання для підприємств

Сьогодні Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час (р.№ 7687).

Проектом закону розширено можливості бронювання для підприємств, які:

▶️ здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань

▶️ для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств здійснюватиметься за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

02 вересня ц.р. відбулась зустріч з бізнес-активом ФРУ на тему: «Напрацювання критеріїв для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в цілях бронювання".

За результатами зустрічі сформовано згадані критерії і направлено до Міністерства економіки України для врахування при підготовці відповідного проекту акту.

Разом з тим, під час зустрічі учасники також зазначили про проблеми мобілізації керівників підприємств, що призводить до неможливості подальшої господарської діяльності.

Також порушувались питання необхідності встановлення граничного відсотка для призову на військову службу працівників з конкретного підприємства. За розрахунками компаній втрата більше 10-15% кваліфікованого персоналу внаслідок мобілізації, в навчання яких компанія інвестує роками, і яким немає заміни на ринку праці, призводить до гальмування діяльності економічно активних підприємств та в деяких випадках вже є невідворотним процесом. 

ФРУ підготує законодавчі депутатські пропозиції до проекту закону № 7687 при підготовці його до ІІ читання з метою врегулювання згаданих проблем.

З часу введення воєнного стану Федерація роботодавців системно займається вирішенням проблемних питань бронювання військовозобов’язаних працівників компаній та визначенням порядку перетину кордону незаброньованими працівниками в цілях службових відряджень, які є надважливими для відновлення економіки України в умовах воєнного стану.