Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Візити Нацполіції до офісних приміщень без підтверджувальних документів - неправомірні!

Увага! Учора та сьогодні Комітет з питань захисту бізнесу та прав власності Федерації роботодавців України отримав чимало дзвінків з міст України про відвідини офісних приміщень працівниками Нацполіції. Зокрема, в Одесі, поліцейські цікавились, чому офіс працює попри карантин, чому там знаходитьс більше 3 співробітників тощо. При цьому лунали погрози про закриття офісу через недотримання вимог карантину с посиланням на начебто инструкцію МВС України.

Хочемо нагадати, що згідно вимог кримінального процесуального законодавства подібні "візити" до приватного володіння можуть здійснювати лише СЛІДЧІ органу досудовового розслідування (оперативного підрозділу Нацполіції) на підставі УХВАЛИ слідчого судді, в якій обов'язково повинна вказуватися адреса приватного володіння (у тому числі номер офісу), або СЛІДЧІ ПРОКУРОРИ у невідкладних випадках (врятування життя та майна, під час переслідування злочинця). Усі інші випадки є неправомірними!

Тому радимо підприємцям:

1.Ввічливо відмовитися від до допуску поліцейських до офісу та запропонувати їм діяти у порядку, передбаченому законом. Наприклад: надіслати повістку на допит та іншу слідчу дію (у такому разі підприємцям вкрай необхідно задіяти адвоката!). При цьому обовязково записати дані кожного "візитера"- поліцейського.

2. У разі незгоди поінформувати поліцейських, що згідно ст.162 Кримінального кодексу України незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку передбачає, у тому числі, покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.