Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Вітчизняні цукровики потребують державної підтримки

Федерація роботодавців спільно з іншими національними об'єднаннями бізнесу звернулась до Уряду і Парламенту з пропозиціями передбачити у державному бюджеті кошти для державної підтримки цукрової галузі та зменшити негативний вплив на промисловість зростання цін на енергоносії.

Роботодавці звертають увагу на зростаючі ризики значного скорочення виробництва і зайнятості в галузі. Ключові причини - зростання цін на природний газ та електроенергію.

Посівні площі під цукровими буряками за останні роки постійно зменшувалися і сьогодні становлять близько 200 тис гектарів. У 2021 році працювали лише 27 із 32 цукрових заводів. Частина підприємств не були забезпечені сировиною у необхідних обсягах для виконання технологічного циклу (90 діб). Це спричинило збитки.

Забезпечення переробки цукрових буряків та виробництво цукру у поточному році потребує закупівлі цукровими заводами щонайменше 300 млн куб метрів природного газу.

Стрімке зростання ціни на природний газ для промислових споживачів у поточному році, яке відбулося і продовжується, змусить виробників значно підвищити оптово-відпускні ціни на цукор білий, вироблений із цукрових буряків. Частина цукрових заводів взагалі не зможуть здійснювати переробку цукрових буряків. Сільгоспвиробники зазнають збитків, адже частина врожаю не буде реалізована і перероблена.

Роботодавці закликають Уряд і Парламент передбачити у Державному бюджеті на 2022 рік кошти на дотацію виробникам цукрових буряків та вжити заходів з мінімізації негативного впливу зростання цін на природний газ для промислових споживачів.

Надання державної підтримки дозволить сільгоспвиробникам зберегти і збільшувати обсяги площ під цукровими буряками, забезпечувати переробників сировиною, збереже робочі місця.

Довідково. Витрати фермера сьогодні складають понад 42 тис грн без ПДВ на 1 гектар посіву цукрових буряків.

За середньої урожайності 370 ц з одного гектару ціна за одну тонну цукрових буряків складає 1200 грн і є нерентабельною.

Виробництво, зокрема, таких культур як рапс, пшениця, соняшник є більш привабливим для фермерів, оскільки не потребує таких великих затрат і, відповідно, є більш рентабельним у порівнянні з цукровим буряком.