Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Вітаємо Організацію роботодавців Польщі з 30-річчям!

Днями Організація роботодавців Польщі відсвяткувала свій 30-річний ювілей. З цією датою наших польських колег привітав заступник Голови Ради Федерації роботодавців з міжнародних питань Олег Боярин.

Він зазначив, що ця подія - чудовий привід підбити певні підсумки. Адже нашим друзям та партнерам дійсно є що святкувати.

Світові економічні видання відзначають, що Польща стала першою країною Центрально-східної Європи, яка приєдналася до групи держав з найбільш розвиненими ринками в світі.

За даними Євростат, реальне зростання ВВП Польщі в другому кварталі минулого року склало 5% - такий показник дозволив країні стати в один ряд з лідерами Європейського союзу за темпами розвитку економіки.

У нас прийнято порівнювати Україну з Польщею з огляду на культурно-економічні особливості і географію двох країн. Існують навіть підрахунки, скільки років потрібно Україні, щоб наздогнати поляків за рівнем економічного розвитку - 52! Чому ж такий прорив Польщі став можливим?

Вкрай важливу роль в країні відіграють інститути та зрілість діалогу бізнесу і влади. Цю зрілість взаємин було видно неозброєним оком на заходах на честь річниці наших польських візаві. Активна участь представників влади у цьому діалозі, їх всебічна підтримка бізнесу на всіх рівнях - від адміністрації Президента до мерів міст, де працевлаштовані мільйони робітників - ось запорука ефективної співпраці. І «на виході» партнери отримують економічне зростання і добробут, а не взаємні докори і «розбір польотів» по вектору бізнес – влада.

Напевно, не існує жодного закону, жодної програми дій уряду або реформи, які змогли б замінити важливість такого діалогу і рівень культури спілкування, уміння слухати і чути, будувати партнерські відносини і приходити до синергії.

Польський економічний успіх лише невеликою мірою є політичним. Головною заслугою польської влади можна вважати, те, що вона не робить радикальних кроків, які могли б уповільнити економічне зростання і розвиток польського підприємництва.

Ключове значення для подальшого розвитку польської економіки має створення нових робочих місць шляхом створення привабливих умов ведення бізнесу, це відзначали всі учасники урочистостей.

І значну частину цих місць займають наші співвітчизники. Адже у Польщі, за різними оцінками, українців налічується до 1,27 млн. осіб.

Тож чи не час в Україні зробити висновки щодо того, наскільки важливою є перемога у щоденній конкуренції між країнами світу за кваліфіковані робочі кадри, які є у підсумку запорукою економічного розвитку та суспільного добробуту?

До речі, за підсумками 2018 року Польща стала лідером серед споживачів українських товарів. Експорт до цієї країни рекордно виріс - на 19,6% і склав $ 3,25 млрд. Але ще є до чого прагнути!

Бажаємо Організації роботодавців Польщі подальшого процвітання і розвитку, сподіваємося, наші партнерські відносини залишатимуться такими ж теплими та ефективними!