Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Відстрочки від мобілізації фахівцям продовжено

Кабінет Міністрів передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час. Відповідне рішення Уряд затвердив на засіданні 7 вересня.

Йдеться про відстрочки, надані рішеннями Міністерства економіки в березні – квітні, термін дії яких спливає у вересні – жовтні цього року. Рішення щодо продовження відстрочки на строк до двох місяців може бути прийнято Мінекономіки лише один раз.

Нагадаємо, цього та наступного місяця одномоментно спливають терміни відстрочок, наданих тисячам фахівців після початку широкомасштабної агресії, що може нести загрозу стабільній роботі державного та економічного сектору.

Урядове рішення передбачає також, що витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов’язаному працівнику може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де він працює.

Цим самим розширюються положення Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 р. № 194, згідної якої відповідними повноваженнями наділялися лише органи державної влади та інші державні органи.

Також раніше Уряд підтримав законопроєкт, яким розширюється перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню.

Так, урядовий проект Закону про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» передбачає, зокрема, бронювання працівників органів держвлади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів. А також працівників підприємств, що виготовляють продукцію для ЗСУ чи є критично важливими для функціонування економіки, підприємств та організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання.

Нові норми набудуть чинності після прийняття Верховною Радою та підпису Президентом.

З часу введення воєнного стану Федерація роботодавців системно займається вирішенням проблемних питань бронювання військовозобов’язаних працівників компаній та визначенням порядку перетину кордону незаброньованими працівниками в цілях службових відряджень.

Федерація неодноразово зверталась до Міністерства економіки України щодо необхідності врегулювання цих ключових питань, надважливих для відновлення економіки України в умовах воєнного стану.

Найближчим часом ФРУ направить до Мінекономіки критерії належності підприємств до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в цілях бронювання, сформовані за результатами ксонультацій з бізнесом.