Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Відмова від захисту хімічних підприємств призведе до звільнення 40% персоналу вже цього року. Трудові колективи звернулися до Президента

Трудові колективи підприємств хімічної галузі звернулися до Президента України.

«Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства завершило два спеціальних розслідування стосовно імпорту мінеральних добрив в Україну. Наскільки нам відомо, за результатами розслідувань було підтверджено наявність фактів та обставин, які є правовим підґрунтям для запровадження спеціальних обмежувальних заходів щодо імпортних мінеральних добрив на внутрішньому українському ринку», - йдеться у зверненні.

Обсяги імпортної продукції, які протягом останніх років постійно зростають, створюють неконкурентну ситуацію на ринку всередині України і наносять відчутної шкоди національним підприємствам хімічної галузі. Усі наявні дані вказують на економічну доцільність та критичну необхідність впровадження спеціальних обмежувальних заходів, які передбачені Законом України та нормами Світової організації торгівлі (СОТ).

Великі російські компанії з виробництва мінеральних добрив використовують майданчики деяких країн ЄС, а також пострадянських країн, для постачання в Україну своєї продукції. У цьому ланцюжку задіяні як підприємства інших держав, так і різноманітні логістичні можливості російських компаній у третіх країнах. Таким чином, безперешкодним потраплянням на митну територію України великої кількості мінеральних добрив з інших країн користуються російські хімічні корпорації. І це при тому, що російські мінеральні добрива заборонені до ввезення в Україну.

«Як нам стало відомо, наразі йде збір підписів для голосування членами Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі ЗА завершення спеціальних розслідувань БЕЗ введення будь-яких заходів, спрямованих на захист внутрішнього ринку та вітчизняних хімічних підприємств.

Ціла низка державних службовців посилається на Ваше нібито особисте рішення про недоцільність захисту національних хімічних підприємств, яке Ви озвучили під час зустрічі з представниками приватного аграрного бізнесу та їх асоціацій (зустріч відбулася наприкінці позаминулого тижня в Офісі Президента України), до якої, на жаль, не були залучені представники українського хімпрому.

Водночас наголосимо, що на вітчизняних хімічних підприємствах – АТ «Дніпроазот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєверодонецьке об'єднання «Азот», АТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив» (ДЗМД), ПАТ «Сумихімпром», ПрАТ «Азот», підприємствах компанії «Гросдорф» сьогодні працює близько 20 000 працівників. Частина підприємств вже почала скорочення персоналу через тяжкий фінансовий стан, посилений також карантинними заходами. Великі підприємства звільняють 5% персоналу вже сьогодні, малі підприємства хімічної галузі скорочують 10% персоналу. Більшість хімічних підприємств є містоутворюючими. У більшості родин заробітна плата є єдиним джерелом доходу.

Відмова від захисту хімічних підприємств та не введення квот продовжить цей тренд: тисячі людей будуть звільнені, або до 40% персоналу до кінця поточного року.

Впевнені, що повна відмова від підтримки національного виробництва не є Вашою позицією, а втрата людьми своїх робочих місць не є Вашою метою, як Президента», - зазначають автори звернення.

Трудові колективи дуже стурбовані ситуацією, яка гарантовано складеться, якщо імпортні добрива буде запущено на територію України в необмеженій кількості.

Кажуть, позиція щодо введення розумних обмежень на імпортну продукцію була консолідованою позицією УСІХ українських підприємств, незважаючи на форму власності тієї чи іншої компанії та продуктової лінійки.

«22 червня 2020 року розпочате голосування Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яка фактично збирається прийняти рішення про згоду на зубожіння майже десяти тисяч українців та їх сімей, що опиняться перед загрозою звільнення.

Показово, що це відбувається із посиланням на начебто Ваше особисте політичне рішення.

Шановний Володимире Олександровичу! Ми звертаємося до Вас з проханням використати своє право, вжити свій авторитет та відтермінувати прийняття рішення про відмову від захисту понад 20 000 робітників, членів їхніх родин та близько 30 000 працівників суміжних із хімпромом галузей. Вимагаємо захисту людей в державі, Президентом якої ви є.

Ми впевнені, що подальше безконтрольне збільшення імпорту буде вбивати тисячі робочих місць українців, погіршувати макроекономічні показники, які і без того наразі бажають бути кращими», - сказано у зверненні.

Автори документу просять Президента розібратися з проблемою досконально, вислухавши усі позиції та точки зору. Щонайменше, почути голос українського хімпрому, представники якого прагнуть довести об’єктивну інформацію, а не лише голос лобістів імпорту.

Адже на відміну від останніх, готові до реального діалогу з реальними представниками аграрної галузі, бути у цій дискусії за спільним круглим столом та відпрацювати альтернативні механізми та компромісні рішення, які завжди існують.

читати лист