Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Відкрите звернення Федерації роботодавців до Президента та Прем'єр-міністра

Федерація роботодавців України послідовно виступала з критикою дій Національного банку України під керівництвом Валерії Гонтаревої та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під керівництвом Костянтина Ворушилина за непрозорі дії у питаннях рефінансування банків, введення до них тимчасових керуючих, виведення банків з ринку тощо, за проведення політики, яка сприяла відстороненню банків від фінансування реального сектору економіки та стимулювання їх спекулятивних дій на валютному та борговому ринках, за непрозорі механізми реалізації активів банків, щодо яких були прийняті рішення про виведення з ринку, тощо, тобто за дії, які загалом призвели не тільки до банкрутства банків, але й стали причиною значних втрат суб'єктів господарювання та нанесли нищівного удару по економіці України в цілому.

У цьому контексті роботодавці підтримують намагання правоохоронних органів розслідувати обставини таких дій керівництва НБУ та ФГВФО.

У той же час Федерація роботодавців України вкрай стурбована останніми подіями, пов'язаними з діями силових та правоохоронних органів, які на наш погляд, мають здебільшого показовий характер та мало спільного з дійсно справедливим та неупередженим досудовим розслідуванням можливих правопорушень у сфері економіки та публічних фінансів. Зокрема,йдеться про обшук, пред'явлення підозр та затримання посадових осіб АТ «Райффайзен Банк Аваль» пізно ввечері 11 листопада 2019 року співробітниками Національного антикорупційного бюро України. В той же час згідно Кримінального процесуального кодексу України обшуки повинні відбуватися в час, коли заподіюється найменша шкода звичайним заняттям особи. Подібні випадки, яких наразі почастішало, вкрай негативно впливають на інвестиційний клімат в Україні, та викликають невіру у проголошені керівництвом держави принципи справедливості, рівності і захищеності всіх громадян.

Крім того, коментуючи звинувачення на адресу керівників та власників «VAB Банку», Федерація вкотре зазначає про те, що власник банку та компанії «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк неодноразово протягом останніх років пропонував забезпечити виплати 8 млрд грн. до бюджету країни за механізмом реструктуризації та звертався із такими пропозиціями до керівництва НБУ. Федерація роботодавців України також неодноразово виступала з ініціативами щодо врегулювання ситуації навколо «Укрлендфармінгу» на основі конструктивної позиції власника VAB-банку Олега Бахматюка, але вони, на жаль, ігнорувалися керівництвом НБУ.

При цьому слід мати на увазі, що «Укрлендфармінг» є одним з найбільших роботодавців аграрної галузі, який забезпечує роботою близько 27 тисяч українців, утримуючи їх від трудової міграції за кордон та пропонуючи достойні зарплати на селі. Відмова Держави від конструктивного діалогу з власником «VAB Банку» та «Укрлендфармінг
» може завдати шкоди не тільки інтересам Державного бюджету та інвестиційному клімату в Україні.

Компанія, яка опинилася заручником ситуації, є великим експортером і платником податків, важливим елементом українського економічного потенціалу. Ситуація може бути введена в конструктивне русло заради збереження робочих місць, надходження податків до бюджету та підтримки інвестиційного клімату в країні, тим більше, що власник «Укрлендфармінг» пропонує виплату 8 млрд грн. до бюджету країни за механізмом реструктуризації. Що, на думку українських роботодавців, може розцінюватись не тільки як жест доброї волі, а і як ознака відповідальності та прагнення конструктивного вирішення ситуації не тільки в інтересах компанії, а й в інтересах держави.

Закликаємо Вас зайняти державницьку позицію, тому що, в залежності від обраного шляху, вирішення цієї ситуації може мати як дуже негативні наслідки для економіки і соціальної сфери країни, так і позитивні. Діалог влади та бізнесу в інтересах країни завжди є кращим шляхом за «воєнні дії», адже навіть після воєнних дій та понесених втрат настає час для переговорів.