Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Відбувся вебінар: «Як впливає на роботу з персоналом Закон 4147. Професійні кваліфікації – які зміни нас очікують».

Захід організували Федерація роботодавців України та Національне агентство кваліфікацій. Модерувала його Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

За участі 85 представників підприємств, закладів освіти, асоціацій, галузевих рад та інших зацікавлених сторін вебінар розпочав низку тематичних зустрічей.

Говорили про основні зміни, які передбачає Закон 4147, часткові кваліфікації та гнучкі підходи для отримання працівниками необхідних професійних кваліфікацій.

Спікеркою першої зустрічі була членкиня Національного агентство кваліфікацій Інна Осадчук, яка розповіла про основні нововведення, які передбачає Закон 4147 та комплекс заходів щодо розвитку системи кваліфікацій. Зокрема:

  • Пріоритетність професійного стандарту над кваліфікаційною характеристикою;
  • Затвердження професійного стандарту розробниками;
  • Інтеграція часткових кваліфікацій в трудове законодавство;
  • Визначення статусу, складу, завдань, прав Галузевих рад з розроблення професійних стандартів.

Інна Осадчук також наголосила на важливій зміні щодо трудового договору, в межах якого можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають у тому числі й часткової професійної кваліфікації.

Під час вебінару було задано чимало питань, у тому числі щодо потреби визнання кваліфікацій за кордоном, реєстру кваліфікацій тощо.

Людмила Василега, в свою чергу, зазначила, що Федерація роботодавців готова виступити партнером для підприємств та надати методичний супровід при розробці професійних стандартів та створенні кваліфікаційних центрів.

Наступний вебінар стосуватиметься саме теми розроблення і затвердження професійних стандартів як головного документа, який визначає вимоги до компетентностей працівників та є основою для професійного навчання та підтвердження кваліфікацій.

13

15

15