Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Верховна Рада удосконалила бронювання працівників з урахуванням потреб бізнесу

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в цілому урядовий Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час (реєстр. № 7687 від 22.08.2022).

Це рішення є одним з найбільш очікуваних під час війни, що дозволить якісно змінити підхід до бронювання військовозобов`язаних працівників, які є важливою складовою національного економічного фронту, запуску та відновлення економіки країни.
Проектом закону розширено можливості бронювання працівників для підприємств, які:

  • здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань
  • для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств здійснюватиметься за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Як відомо, наразі отримати бронювання для військовозобов’язаних працівників підприємств є вкрай проблематичним через відсутність мобілізаційного завдання (замовлення).

Тому важливим є визначення критично важливих підприємств в цілях бронювання, які забезпечують національну економічну та енергетичну безпеку, систему життєдіяльності населення, гуманітарною допомогою, мають потужні експортні можливості, те що компанія є бюджетоутворюючою для певної громади або хоча і не є безпосереднім виконавцем оборонного замовлення, але поставляє необхідну продукцію для такого виконавця (пов’язані контрагенти). Наприклад, компанія виробляє вагонні та локомотивні підшипники, які використовуються для виробництва рухомого складу АТ "Укрзалізниця", це не безпосередній виконавець оборонного завдання, але якщо не буде цієї продукції – УЗД не зможе здійснювати свою діяльність з перевезення.

ФРУ за результатами зустрічі з бізнес активом сформувала та направила до Мінекономіки зведені критерії належності підприємств до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в цілях бронювання. Тож очікуємо найближчим часом прийняття відповідної постанови Урядом.