Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект «Про режим спільного транзиту»

25 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні дуже важливий для української митниці законопроект № 9532 "Про режим спільного транзиту", який лідери думок вже назвали "митним безвізом".

Федерація роботодавців послідовно підтримує цей законопроект. Адже завдяки його ухваленню Україна зможе інтегруватися до спільної транзитної системи NCTS, у якій беруть участь країни-члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія.

А це дозволить прискорити та удосконалити митні процедури щодо товарів, які переміщуються через кордони України з понад 35 країнами, зменшить витрати на транскордонну торгівлю товарами з країнами Європи.

А також створить умови для виходу національних компаній на ринки європейських країн.

Це сервісні система, яка орієнтована на суб'єкта ЗЕД, який у майбутньому зможе відслідковувати рух товарів з власного комп'ютеру.

Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну.

Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.