Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Верховна Рада посилює відповідальність чиновників та держреєстраторів за неправомірні дії з майном підприємств

1 липня парламентарі ухвалили у першому читанні законопроект №3738 від 02.07.2020 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері господарської діяльності, службової діяльності, діяльності осіб, що надають публічні послуги та кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади».

Прийнятий за основу документ – реакція на вчинення кримінальних «рейдерських» правопорушень із залученням службових осіб, у тому числі шляхом підроблення офіційних документів (правовстановлюючих документів на майно, судових рішень, протоколів загальних зборів керівних органів юридичних осіб тощо).

Як свідчать звернення підприємств до ФРУ, в Україні значно зросла кількість випадків неправомірного захоплення активів через маніпуляції з державними реєстрами з боку нотаріусів та державних реєстраторів. Тому законопроектом пропонується внести зміни до окремих норм Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за незаконні дії з документами в частині розширення диспозиції окремих статей, посилення відповідальності за вчинення вказаних кримінальних правопорушень, а також доповнення їх новими кваліфікуючими ознаками, такими як завдання шкоди у великому або особливо великому розмірі.

Зокрема, законопроектом пропонується посилити відповідальність за:

  • підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців в частині розширення диспозиції статті щодо направленості вчинення злочину особою у власних інтересах чи інтересах інших осіб;
  • протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації;
  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів в частині конкретизації кола суб’єктів та направленості злочину щодо кола заінтересованих у злочині осіб;
  • зловживання владою або службовим становищем;
  • зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги.

В ФРУ вітають прийняття за основу пріоритетного для роботодавців законопроекту. Ми зробимо все від нас залежне, аби він у найближчий час був ухвалений у цілому!