Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Вебінар-нарада щодо навчальних програм для персоналу компаній з напрямку енергоефективних технологій

Провели вебінар-нараду щодо навчальних програм для персоналу компаній з напрямку енергоефективних технологій за участі представників GIZ, Державного центру зайнятості та центрів професійно-технічної освіти ДСЗ.

Для підтримки активних заходів з енергоефективності Міжнародне енергетичне агентство(МЕА) розробило інструментарій політики для урядів, оприлюднений на 7-й щорічній глобальній конференції МЕА з енергоефективності в червні 2022 року (https://www.iea.org/reports/the-value-of-urgent-action-on-energy-efficiency/policy-toolkit). Набір інструментів забезпечить застосування практичного підходу до прискорення заходів щодо енергоефективності, які будуть спрямовувати уряди на розробку ефективних політичних заходів, підтримку політичних рішень та виконання інших політичних дії.

Серед інструментів 10 стратегічних принципів. Зокрема, одним з них є:

- Вживайте заходів для розкриття потенціалу ефективності в контексті створення робочих місць.

Енергоефективність може швидко забезпечити зростання робочих місць і продовжувати залишатися довгостроковим, стійким сектором зайнятості. Розвиток потенціалу та навичок є важливими для ефективної реалізації політики.

Власне для посилення напрямку щодо розвитку навичок персоналу, залучення роботодавців до заходів з підвищення кваліфікації працівників, поширення енергоефективних заходів задля сталого розвитку компаній та відновлення країни була проведена спільна зустріч експертів проєкту від ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівництва Державного центру занятості, представників відділів навчання регіональних філій Державної служби занятості, ЦПТО ДСЗ та Федерації роботодавців України.

Під час зустрічі акцентували увагу на меті спільного проєкту, переліку завдань та очікуваних результатів. Три ЦПТО ДСЗ: Рівненський, Одеський та Львівський представили свій досвід з реалізації навчальних енергоефективних програм. За підсумками зустрічі планується поширити впровадження навчальних програм з енергоефективності на всі ЦПТО ДСЗ, посилити роботу з роботодавцями щодо навчання персоналу, заохочувати молодь до навчання за допомогою відповідних профорієнтаційних заходів.

Проєкт «Підвищення спроможності Державної служби зайнятості та інших стейкхолдерів в питаннях підготовки висококваліфікованих спеціалістів у сфері енергоефективності» реалізується ГО «Міжнародна фундація розвитку», в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.