Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Важливо практичне навчання та актуальні теоретичні знання

Саме в цьому вбачають роботодавці цінність дуальної форми здобуття освіти для роботодавців: баланс між теоретичною освітою та практичним застосуванням. Для учасників круглого столу- викладачів закладів вищої освіти директорка центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега зазначила:

- актуальні проблеми щодо підготовки кваліфікованих фахівців

- результати, які отримає кожен учасник процесу у разі якісного впровадження дуальної форми навчання.

Дуальні програми поєднують університетський курс із практикою чи досвідом роботи у роботодавця, кожна частина може складати до 50 відсотків з навчальної програми курсу. У дуальній програмі елемент працевлаштування та/або навчання є невід'ємною частиною курсу.

Важливо розвивати такі напрямки дуальної форми навчання:

• Дуальна програма з навчальним компонентом поєднує курс навчання із навчанням за визнаною професією та здобуттям професійної кваліфікації.

• Дуальна програма з компонентом працевлаштування в першу чергу призначена для людей, які вже пройшли професійну чи професійну підготовку та/або мають багаторічний професійний досвід.

• Дуальні програми з компонентом стажування поєднують курс навчання з розширеними практичними етапами з роботодавцем. Студенти отримують університетський диплом, але не визнану професійну кваліфікацію.

Дуальна система підходить, насамперед, людям з дуже високим ступенем цілеспрямованості, організованості та гнучкості і потребує великої витримки та мотивації протягом усього навчання але далеко не кожну спеціальність можна вивчати дуально.

До дискусії також приєдналися представники галузевих асоціацій та компаній, які дали практичні поради та пропозиції, враховуючи власний досвід співробітництва та реалізації дуальної форми навчання із закладами вищої освіти:

Юрій Терещенко, виконавчий директор Федерації залізничників

Олена Дмитерко, Директор з персоналу та зв'язків з громадськістю, ПрАТ "Концерн Хлібпром"

Ірино Побережна, Керівник центру розвитку корпоративних компетенцій, Компанія Феррекспо, ПрАТ "Полтавський ГЗК"

Оксана Новотарська, Начальник відділу з навчання і підготовки персоналу концерну «Міські теплові мережі» (Запоріжжя)

Ірина Рябінкова, Начальниця відділу з роботи з навчальними закладами, Департаменту з галузевих відносин і соціального розвитку, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

За підсумками наданої, від закладів вищої освіти- учасників круглого столу, інформації компаніями було визначено, що є над чим працювати та знайти саме спільний підхід, Виділено також був цікавий досвід роботи з наставниками Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , який представила доктор економічних наук, професор, Ірина Перевозова.

Круглий стіл, який був організований в рамках проєкту «Дуальна освіта для України», що реалізується в партнерстві ГО «Українська Асоціація Маркетингу» та Проєкту USAID «Економічна підтримка України», надав цікаві кейси та кращі практики, сприяв створенню нових форматів співробітництва.

Федерація роботодавців зацікавлена у поширенні мережі компаній, які впроваджують дуальну форму навчання із закладами освіти усіх рівнів. У разі необхідності надання допомоги, супроводу – звертайтесь.

Підтримка компаній та ефективний розвиток людського капталу-це запорука сталого розвитку економіки країни.

Тримаємо економічний фронт та збережемо трудовий потенціал разом!