Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Вартість життєвого циклу - спосіб розрахунку та порівняння реальної вартості тендерних пропозицій. ФРУ запропонувала Мінекономіки редакцію проекту відповідної методики

19 квітня 2020 вступила в дію нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі». Серед ряду нововведень змінено підхід до критеріїв оцінки предмету закупівлі. Вводиться поняття «вартість життєвого циклу» – це спосіб розрахунку та порівняння реальної вартості тендерних пропозицій. Замість того, щоб зосередитись тільки на ціні закупівлі, ця концепція приймає до уваги інші витрати, які замовники будуть змушені понести.

Щоб закон реально запрацював, необхідно затвердити Методику розрахунку вартості життєвого циклу.

Саме із 19.04.2020 до функцій Мінекономіки додається нова – розроблення спільно з іншими органами методологій щодо особливостей здійснення закупівель у різних сферах.

ФРУ було запропоновано Мінекономіки розроблену із учасниками закупівель редакцію проекту методики, яка наразі спільно опрацьовується. При визначенні вартості життєвого циклу мають враховуватись:

  • ціна придбання
  • витрати по експлуатації та обслуговуванню
  • витрати по виведенню з експлуатації (списання, утилізація).

Використання такого інструменту, як здійснення оцінки пропозицій за вартістю життєвого циклу дозволить оптимально забезпечити потребу замовника та водночас може надати певні переваги для вітчизняних виробників.