Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

В Україні запрацював "митний безвіз" - Конвенція про процедуру спільного транзиту надасть нові можливості для національного бізнесу

У суботу, 1 жовтня, в Україні запрацювали положення Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS).

Конвенція про процедуру спільного транзиту надасть нові можливості для національного бізнесу. - відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом. Тобто в нашій країні запрацював так званий митний безвіз.

Відповідно до «митного безвізу», для доставки вантажів з однієї країни в іншу подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та зменшує відповідні витрати для підприємств.

Нагадаємо, Федерація ініціювала 15 вересня проведення засідання Митного комітету ФРУ на тему: «Актуальні питання оформлення експортно–імпортних вантажів у період воєнного часу», на якому представники більш як 40 компаній та підприємств висловили свої проблемні питання при роботі з органами митної служби України та пропозиції щодо їх вирішення.

Учасники висловили побажання щодо організації зустрічі з розробниками норм міжнародного застосування NCTS в Україні та приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту з метою отримання роз’яснень відповідних положень та ознайомленням з нормативно-правовою базою.

За домовленістю з керівництвом ДМСУ фахівці з митних питань - учасники Федерації взяли участь 27 вересня 2022 року в семінарі на тему: «Новації в митному законодавстві: як використати переваги та отримати фінансові вигоди».

На ньому обговорили основні новели Закону № 2510-ІХ та їх практичної реалізації.

27 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв низку постанов, які відкривають доступ необмеженому колу українського бізнесу до авторизацій та спрощень, аналогічним тим, які існують у ЄС, врегульовують питання надання митним органам заходів забезпечення сплати митних платежів при ввезенні та/або переміщенні територією України транзитом, а також унормовують окремі положення актів Уряду з Конвенціями про процедуру спільного транзиту і про спрощення формальностей у торгівлі товарами. (ПКМУ 1088, ПКМУ 1089, ПКМУ 1090, ПКМУ 1091, ПКМУ 1092)

Водночас розуміємо, що практична імплементація потребуватиме врахування низки пропозицій роботодавців. Федерація це питання вже досліджувала і розуміємо, що слід зробити, щоб перевізники відчули це полегшення одразу після запуску, тож готові активно долучатися до впровадження ініціативи з пропозиціями практичної імплементації «митного безвізу».

У разі виникнення проблемних питань у зв'язку з нововведеннями, просимо нформувати Митний комітет ФРУ для їх оперативного вирішення.