Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

В Україні розпочнуть визнавати результати неформального та інформального (самоосвіта) навчання і на базі присвоювати професійні кваліфікації

В Україні розпочнуть визнавати результати неформального та інформального (самоосвіта) навчання і на їх базі присвоювати професійні кваліфікації. Роботодавці давно цього прагнули.

І от сьогодні дано старт визнанню неформального навчання та самоосвіти в Україні. Кабінет Міністрів України прийняв Порядок про акредитацію кваліфікаційних центрів.

Цей документ у комплексі з наявною нормативною базою, розробленою у форматі соціального діалогу з роботодавцями, дає змогу запустити систему незалежної оцінки професійних кваліфікацій та надає старт роботі кваліфікаційних центрів, які надалі присвоюватимуть кваліфікації за результатами проходження теоретичного і практичного оцінювання.

Тобто тепер нарешті спрощено навчання на виробництві за професіями, що мають профстандарти або, у разі їх відсутності, кваліфікаційні характеристики.

Це –дуже важливий крок до сучасного ринку праці в Україні, який відповідатиме кращій європейській практиці та потребам роботодавців і на необхідності якого наголошувала ФРУ.