Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Утворення Бюро економічної безпеки – тільки початок великої роботи

На сьогоднішньому виїзному засіданні Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про утворення Бюро економічної безпеки України» - с одноденним доопрацюванням. Тим самим виконано норму Закону України №1150 від 28.01.2021 р. «Про Бюро економічної безпеки України» (набув чинності 21 березня ц.р.), що передбачає створення БЕБУ як центрального органу виконавчої влади, який виконувати правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.

В ФРУ вітають перший практичний крок, зроблений на виконання Закону №1150 щодо створення єдиного правоохоронного органу с аналітичною складовою з комплексної протидії економічним та фінансовим злочинам, але наполягають на реалізації інших не менш важливих заходів з реалізації цього законодавчого акту. Перш за все йдеться про затвердження Кабміном Порядку проведення комплексу заходів з оцінювання ризиків в сфері економіки (т.зв. ризикоорієнтований підхід), який, як ми сподіваємося, дозволить виключити практику додаткового тиску на бізнес, ініціаторами якого, на жаль, нерідко виступають правоохоронні структури, що зараз опікуються попередженням та боротьбою з злочинністю у сфері публічних фінансів (податкова міліція у складі ДФС, відповідні підрозділи СБУ та МВС).

Не менш важливими кроками Уряду є призначення директора шляхом проведення конкурсу, який незабаром має розпочатися, формування штату працівників БЕБУ та процес ліквідації податкової міліції, а згодом – і ДФС у цілому. Як і під час підготовки відповідного законопроекту, Федерація роботодавців України триматиме на контролі розробку відповідних підзаконних актів.