Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд вдосконалив механізм боротьби з рейдерством, але зроблено ще не все – ФРУ

На вчорашньому засіданні Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації», яка спрямована на вдосконалення боротьби з рейдерством, тобто незаконним набуттям прав на майно підприємств та корпоративні права.

Зокрема, вдосконалено функціонал Держреєстру речових прав на нерухоме майно за рахунок інформаційної взаємодії з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та іншими інформаційними системами, інтеграції Держреєстру до цього вебпорталу для подання заяв на реєстрацію прав в електронній формі та одержання результатів наданої полуги, формування статистичної звітності. Також упроваджується механізм багатофакторної аутендифікації державних реєстраторів, процедур встановлення особи та перевірки дієздатності заявника тощо.

«Прийняті зміни важко переоцінити, – зауважує Олег Вачаєв, директор департамента з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ. – Нарешті формується комплексний механізм протидії рейдерам саме під час спроби здійснення ними реєстраційних дій. Але цього замало, треба вести роботу на упередження. Є чимало прикладів, які можуть свідчити про наміри «загарбників» захопити майно підприємств або заволодіти корпоративними правами у майбутньому. Думаю, після закінчення загальнонаціонального карантину і на тлі економічної кризи таких випадків побільшає».

Маються на увазі спроби поставити під сумнів договори купівлі-продажу активів, а також звичайне шахрайство: підроблення продукції підприємств, укладання договорів від їх імені і навіть участь у публічних закупівлях замість існуючих. Тому, на думку ФРУ, дуже важливо здійснювати попередній моніторинг, аби держреєстратор, перед тим, як здійснити певні дії, володів усією інформацією, образно кажучи, мав усі попередні «стопи», а над ним ще здійснювався контроль. Зі свого боку Федерація готова надавати таку інформацію, виходячи зі звернень підприємств.

Нагадаємо, саме таку пропозицію представники ФРУ висунули у січні, під час обговорення проєктів концепції державної політики та плану її реалізації для забезпечення права на нерухомість, корпоративні права в офісі протидії рейдерству Міністерства юстиції України. І вона була підтримана.