Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд відклав підвищення вимог до промисловості у сфері регулювання викидів в атмосферне повітря до 2024 року

25 листопада 2022 року Урядом прийнято постанову № 1341 щодо продовження до 31 грудня 2023 року дії поточних технологічних нормативів викидів в атмосферне повітря для коксохімічного та агломераційного виробництва, виробництва скла.

З початком збройної агресії рф проти України, в умовах зупинки, руйнування сотень підприємств промисловості, припинення ланцюгів постачання, дефіциту сировини і робочої сили необхідність створення умов для бізнесу зберегти і відновити виробництво, робочі місця стала важливим завдання роботодавців і Уряду.

Про початок нових або продовження розпочатих проектів модернізації, в тому числі екологічних, сьогодні тимчасово не йдеться.

За оцінками Федерації, вартість переходу на перспективні технологічні нормативи складе в окремих галузях від десятків до мільярдів євро, зокрема для коксохімічної галузі - до 3 мільярдів євро, скляної галузі - понад 200 мільйонів євро. Частина виробничих потужностей знищена або значно пошкоджена внаслідок бойових дій. Тому потребує насамперед інвестицій для їх відновлення.

Разом з тим, ФРУ закликає розробити національний перехідний план досягнення українським бізнесом вимог європейського законодавства у сфері промислового забруднення атмосферного повітря, який враховуватиме потреби України в повоєнній відбудові, реальний технологічний та економічний стан підприємств, а також практику Європейського Союзу щодо створення умов для адаптації бізнесу через модернізацію виробництва.

Реалізація такого плану також дозволить українській промисловості і Україні як країні-кандидату на вступ до ЄС краще підготуватися та стати активним учасником реалізації політик зеленого переходу в рамках Європейського Союзу.