Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд прийняв низку важливих для роботодавців рішень

Під час сьогоднішнього засідання Уряду було прийнято три важливих для роботодавців рішення.

✔    Прийнято постанову, яка дозволяє нашим виробникам комбайнів, тракторів, оприскувачів та іншої складної техніки, що беруть участь у державній програмі часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, отримати додатковий час, щоб реалізувати інноваційні проекти, освоїти сучасну компонентну базу для виробництва та поступово підвищити рівень локалізації.

Для прикладу, підтримка технічного парку українських аграріїв у задовільному стані щорічна технологічна потреба у самохідних зернозбиральних комбайнах становить 6000 одиниць.

Щоб відповідати встановленим чинним законодавчим критеріям участі у програмі часткової компенсації вартості сільгосптехніки і обладнання та бути конкурентоспроможними українські машинобудівельні підприємства власними силами модернізують виробництва та освоюють новітні технологічні процеси, підвищуючи якість та технічні переваги своєї продукції, створюючи нові робочі місця, збільшують розмір оплати праці та сплату податків.

Дякуємо за підтримку українських аграріїв через державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва, запроваджену Урядом України у 2017 році Володимиру Гройсману, Степану Кубіву, Національному комітету з промислового розвитку та, зокрема, Анатолію Гіршфельду.

За 2 роки завдяки програмі:

- кількість машинобудівників, які прийняли в ній участь, зросла з 44-х підприємств до 180-ти;
- аграрії придбали 4000 одиниць якісної української сільгосптехніки і отримали компенсацію від держави 261,1млн.грн.;
- бюджет отримав понад 1,5 млрд.грн. лише ПДВ від реалізації техніки в рамках програми;
- за оцінками Федерація роботодавців України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, створено до 5000 нових робочих місць.

✔    Затверджено План заходів щодо реалізації положень Генеральної Угоди. Він містить дуже конкретні речі, важливі для вітчизняного бізнесу. Йдеться про

- затвердження Стратегії розвитку промислового комплексу України, а також стратегії розвитку окремих галузей
- підтримку вітчизняного промислового виробництва, зокрема виробництва складної сільгосптехніки, дорожньої техніки
- підвищення ступеню локалізації виробництва конкурентоспроможної продукції на території України
- підтримку експорту товарів та несировинного експорту вітчизняних підприємств через застосування інструментів Експортно-кредитного агентства.

І це – лише кілька пунктів із довгої низки вкрай важливих положень.

✔    А ще в результаті спільної конструктивної роботи Офісу Президента, Уряду та Федерації роботодавців прийнято постанову про внесення змін до порядку покладання спеціальних обов'язків на ринку електроенергії, яка зробить можливим зниження тарифів для всіх непобутових споживачів.

За прогнозними оцінками ФРУ та представника Президента в Уряді Андрія Геруса внаслідок таких змін тарифи на передачу електроенергії для промисловості буде знижено на 21 коп./кВт*год.

Сподіваємося, що наступні кроки по здешевленню енергії та нівелюванню ризиків нової моделі ринку матимуть місце вже найближчим часом.