Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд прийняв низку важливих для бізнесу рішень, на необхідності яких послідовно наполягала ФРУ

Взяли участь у черговому засіданні Кабінету Міністрів України. Сьогодні було прийнято низку важливих для бізнесу рішень, на необхідності яких послідовно наполягала Федерація роботодавців.

- Створено Координаційний центр з питань промисловості під головуванням Прем'єр-міністра України. До складу Центру включено представника СПО роботодавців на національному рівні. Також передбачається залучити представників галузевих організацій роботодавців.

Нагадаємо, роботодавці передали до Уряду План антикризових дій для відновлення промислового розвитку. Детальніше з ним можна ознайомитися на нашому сайті.

- Урядом затверджено напрямки використання бюджетних коштів, що спрямовуватимуться на державну підтримку сільгоспвиробників. За пропозиціями Федерації роботодавців при підготовці постанови КМУ до переліку напрямків включено часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Водночас ФРУ переконана, що фактично передбачені на 2020 рік кошти – 437 млн грн на нові заявки, що будуть подані у поточному році – недостатня сума для задоволення потреб сільгоспвиробників у вітчизняній техніці.

Адже за оцінками ФРУ щонайменша потреба із врахуванням росту попиту на вітчизняну техніку становить 1 300 млн. грн, про що ми вже повідомляли Міністру економіки.

Тож Федерація ініціюватиме консультації щодо можливостей збільшення бюджетної підтримки сільсгоспвиробників.

Також досягнуто домовленості з Тимофієм Миловановим щодо щодо можливості обговорення ефективності роботи програми з виробниками сільгосптехніки.

- Схвалено проект Закону, яким передбачено спрощення та здешевлення підключення бізнес-абонентів до мереж електропостачання – буде чітко визначено складові вартості підключення, посилено відповідальність оператора за дотримання термінів та якості виконання послуг з приєднання; створено механізм оскарження дій оператора з боку заявників, запроваджено конкурентні механізми вибору постачальника з будівництва лінійної складової з підключення; створено відкритий реєстр наявних вільних потужностей відповідних мереж, та їх технічного стану тощо.

За пропозицією роботодавців буде створено робочу групу для напрацювання пропозицій з врегулювання рішеннями Уряду найбільш гострих проблемних питань, з яким сьогодні стикається бізнес при підключенні до електричних мереж.

- Прийнято нову редакцію постанови КМУ щодо Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами. Нова редакція відомої постанови КМУ № 615 – наступний крок на шляху створення прозорих і конкурентних умов ведення бізнесу у сфері надрокористування – остаточно скасовано погодження обласними радами надання ділянок у користування, розпочнеться процес цифровізації процедур надання спеціальних дозволів, спеціальні дозволи на видобуток місцевих корисних можуть надаватися без аукціонів.

Гендиректор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що ми вітаємо позитивні зміни. Але водночас впевнені, що однією з важливих складових створення умов зростання інвестицій в українську економіку та збільшення обсягів промислового виробництва продукції з високою доданою вартістю є надання доступу до сировини промисловим інвесторам.

Мають бути напрацьовані механізми надання без аукціону дозволів надрокористувачам, які готові переробляти сировину в готову продукцію на території України. Тож домовилися, що буде створено спільну робочу групу з Мінекономіки та Мінекоенерго за участі роботодавців для напрацювання відповідних змін.