Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Уряд підтримав пропозиції ФРУ стосовно удосконалення порядку фінансування великих інфраструктурних об’єктів

На сьогоднішньому засіданні Уряд підтримав ініціативу ФРУ про збільшення строків фінансування деяких інфраструктурних проектів.

Кабінет Міністрів прийняв постанову про збільшення строків попередньої оплати вартості робіт з будівництва і реконструкції каналізаційних колекторів вартістю понад 300 млн грн.

Сьогодні генеральні підрядні організації і підрядники, які вже мають укладені контракти з будівництва і реконструкції великих інфраструктурних проектів, стикаються з проблемами щодо замовлення та поставки необхідних матеріалів та устаткування, в тому імпортного.

В більшості випадків отримані генеральними підрядниками аванси спрямовані на виготовлення і поставку спеціального індивідуального обладнання та матеріалів з попереднім замовленням та практично повною передоплатою їх вартості.

При цьому термін виготовлення та поставки обладнання, конструкцій, матеріалів виробів може становити значні строки.

Терміни виконання повного циклу окремих видів робіт з будівництва/реконструкції каналізаційних колекторів становлять близько 36 місяців і більше при наявності стабільного фінансування.

Ситуація значно погіршилася внаслідок запровадження обмежень в Україні та інших країнах, пов’язаних із заходами запобіганню поширенню COVID-19. Це спричинило часткове зупинення робіт. Зросли ризики порушення контрактів, строків будівництва, втрати робочих місць.

Федерація вітає прийняття Урядом зміни до Порядку державного фінансування капітального будівництва стосовно можливості авансового фінансування у 2018 – 2024 роках будівництва і реконструкції каналізаційних колекторів на строк до 36 місяців.