Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Український виробник працює в неконкурентних умовах, - Дмитро Олійник

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: "На засіданні Уряду мав нагоду ознайомитися з Програмою стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених COVID-19.

Безумовно, схвальним є прагнення Уряду та Мінекономіки до змін. Вони вкрай необхідні.У програмі прописані правильні речі. Водночас бачу багато протиріч між задекларованим, та тим, що наразі відбувається. Лише кілька тез.

Перша частина програми має назву «Захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм». Важко не погодитись – залишилось виконувати. Але ж основні кроки, які потрібно зробити для підтримки національного виробника – це удосконалити ринок публічних закупівель з переорієнтацією його на вітчизняного виробника та зробити так, щоб реально запрацювало ЕКА. Поки не бачимо ні першого, ні другого. Гроші українців «утікають» до чужих економік.

В блоці «Заходи секторального напряму» йдеться про зниження податкового тиску. Щиро кажучи не бачу, як це впроваджується на законодавчому рівні. Особливо що стосується прийнятого «закону на основі 1210», який інакше як закон про фінансовий терор ніхто з бізнесменів сьогодні не називає.

Говоримо про зниження тарифів на електроенергію, але покладаємо на плечі промисловості фінансовий тягар зобов’язань держави щодо впровадження «зеленої» енергетики.

Мені здається, час пропонувати реальні інструменти втілення добрих намірів у життя. Тим більше, що часу немає ані в нас, ані в економіки України. Власне про це й говорив на Уряді на конкретних прикладах.

Після обговорення Прем‘єр дав доручення прискорити впровадження Програми".