Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Удосконалення митних процедур та захист внутрішнього ринку – пріоритетні напрямки співпраці влади і бізнесу – Митний комітет ФРУ

21 листопада відбулось виїзне засідання Митного комітету Федерації роботодавців України. Учасників засідання приймала компанія «Агромат» – активний член ФРУ, лідер продаж керамічної плітки та сантехніки в Україні.

У засіданні взяли участь представники компаній виробників, експортерів та імпортерів, керівники галузевих асоціацій, представники Міністерства фінансів, Мінекономіки.

komitet15

Відкриваючи засідання, Сергій Войтенко, Голова Митного Комітету, Генеральний директор Компанії «Агромат» зазначив:

«Нас як компанію, що здійснює імпорт вже 26 років поспіль, як і колег – учасників Української асоціації кераміки, яку я очолюю, дійсно дуже хвилюють майбутні зміни в митному законодавстві. В першу чергу ініціативи, що спрямовані на удосконалення митних процедур, усунення недобросовісної конкуренції та забезпечення умов потрапляння на ринок лише безпечних і якісних товарів.

Важливо, щоб держава зважено підходила до запровадження будь-яких заходів, які матимуть вплив на суб'єктів ЗЕД. Насамперед, з тих питань, що сьогодні обговорюються – ініціативи з криміналізації товарної контрабанди, що викликають занепокоєння всіх імпортерів. Легальний бізнес сьогодні готовий до відкритого фахового діалогу з владою щодо обговорення будь-яких ініціатив з удосконалення законодавства та створення рівних умов конкуренції на ринках».

В свою чергу, заступник генерального директора ФРУ Юлія Гончарова зауважила: «Практична реалізація Угоди про Асоціацію України та ЄС вимагає комплексну імплементацію норм європейського законодавства в національне, яка потребуватиме значної фахової роботи. Крім того, ЄС як і багато інших країн активно працюють над запровадженням заходів, що де-факто є нетарифними бар'єрами доступу на ринки. В першу чергу – це відповідність технічним регламентам та екологічним вимогам до товарів і виробництв. Українському бізнесу потрібно вже сьогодні готуватись до запровадження таких вимог для збереження експортних ринків, а в перспективі – і внутрішнього. Разом з тим, необхідно вивчати можливості використання таких інструментів для захисту внутрішнього ринку».

komitet11

Співвласник компанії «Rozetka.ua» В'ячеслав Чечьоткін висловив позицію, що криміналізація товарної контрабанди – це крок назад у минуле, який створить умови для посилення тиску на бізнес з боку контролюючих і правоохоронних органів. «На сьогодні рівень відповідальності підприємця за незаконне переміщення товарів через митний кордон є достатнім, для того щоб ефективно боротися з цим ганебним явищем. Курс влади на тотальну фіскалізацію, попри певні ризики для малого бізнесу, разом з уже наявними в законодавстві інструментами посилить ефективність боротьби з контрабандою», – зазначив бізнесмен.

В свою чергу, Директор департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко відзначив, що Міністерство пропонуватиме ввести криміналізацію товарної контрабанди лише для підакцизних товарів та встановити певні порогові значення несплачених податків, за якими наступатиме кримінальна відповідальність за такі правопорушення.

komitet7

Позицію щодо криміналізації контрабанди тютюнових виробів підтримано і Михайлом Самоляком – менеджером з фіскального регулювання ПрАТ «Філіп Морріс Україна», як один із кроків із заходів Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року, а також іншими учасниками Комітету.

Михайло Самоляк зазначив, що виробники очікують прийняття Плану заходів з реалізації Стратегії ще з часу її у 2017 році, як необхідного кроку до зменшення обсягів нелегальної частки ринку тютюнових виробів та збільшення надходжень до бюджету. Представники Мінфіну відзначили, що проект Плану заходів найближчим часом буде погоджений і внесений на розгляд Уряду.

За оцінками Ольги Чернюшок, менеджера компанії Кантар, частка нелегальної тютюнової продукції станом на сьогодні складає близько 7%. Це – близько 5 млрд грн. ненадходжень до бюджету в поточному році.

komitet12

Разом з тим, Михайло Самоляк зазначив: «Сукупно невиконання плану бюджетних надходжень акцизного податку у поточному році складають близько 10 млрд грн. із запланованих 40 млрд грн. Частка контрабанди також є у сумах, що не надійшли.

Всі великі виробники тютюнових виробів, що працюють в Україні, готові до конструктивного діалогу з Міністерством фінансів щодо прискорення прийняття Плану заходів та, за необхідності - його доопрацювання».

Також голова Асоціації «Укркабель» Анатолій Пушкар та голова Асоціації ліфтовиків України Сергій Горішний внесли пропозиції щодо забезпечення належного контролю наявності у імпортерів документів, які б підтверджували відповідність продукції, що випускається на ринок, (в першу чергу, імпортованої) вимогам технічних регламентів та національних стандартів, та організації належного рівня функціонування системи ринкового нагляду.

komitet

Зам результатами дискусії Олександр Москаленко запропонував налагодити обмін інформацією між органами ринкового нагляду та митницею. Наразі представники бізнесу зазначили, що механізми ринкового нагляду потребують змін до законодавства та нових підходів у митному оформленні та контролі.

Учасники засідання обговорили можливості для бізнесу і перспективи імплементації нещодавно прийнятих законів щодо авторизованих економічних операторів та про спільний режим транзиту як інструментів спрощення ведення зовнішньоекономічної діяльності. Розробку необхідних підзаконних актів планується завершити протягом найближчих шести місяців.

Також обговорили перспективи імплементації норм Митного кодексу ЄС у частині функціонування вільних зон.

За підсумками обговорення Федерація направить пропозиції до Уряду та центральних органів виконавчої влади стосовно змін законодавства, забезпечення належної імплементації чинних норм, захисту внутрішнього ринку та розвитку виробництва на території України.

komitet2

komitet3

komitet5

komitet6

komitet8

komitet14

komitet13

komitet16