Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Учасники ФРУ зустрілися із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко

Сьогодні учасники Федерації роботодавців зустрілися із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко.

У залі була присутня лише частина нашої великої родини ФРУ, але ці лідери бізнесу представляли українську промисловість від агропромислового сектору і машинобудування до фармацевтичної і телекомунікаційної галузей.

Це все - внутрішні інвестори, люди, які протягом десятків років будували Україну, інвестують у неї навіть під час війни, створюють та зберігають робочі місця, тримають економічний фронт.

Жоден з них не покинув ні свої підприємства, ні своїх людей, ні свою країну.

Розповіли, як з перших днів повномасштабної російської агресії ми об’єднали зусилля для допомоги ЗСУ, ТРО, мешканцям постраждалих регіонів, ВПО, збирали та доставляли гумдопомогу, виробляли необхідну нашим військовим продукцію.

Причому дуже багато наших колег робили і продовжують робити реальні справи, здебільшого не будучи публічними.

Проте члени Федерації створили вже більше 100 благодійних фондів, а це мільярди гривень допомоги.

Вони бачать майбутнє в цій країні, у розвитку її економіки. Відбудовують зруйновані та будують нові виробництва. Але їм сьогодні бракує стимулів, кредитних ресурсів, гарантій від воєнних ризиків.

Саме тому говорили про необхідність створення спеціального фонду підтримки відновлення зруйнованих підприємств. Маємо десятки прикладів успішних виробничих бізнесів, які зберегли компетенції, працівників, мають експортні контракти та партнерів, але не мають фінансових ресурсів для відновлення виробництва.

Закликали розробити Цільову програму, відповідно до якої має затверджуватись план відновлення та розвитку. Запровадити спеціальні кредитні програми на відновлення під гарантії держави, що вирішило б багато проблемних питання відсутності застави та «поганих» балансів.

Обговорили, як допомогти нашим компаніям більше експортувати, виходити на нові ринки, як розширити програми доступного кредитування на реальний сектор економіки, перш за все - переробну промисловість та впровадити окремі секторальні промислові програми.

Майбутня відбудова України. Тут так само послідовна позиція Федерації - це максимальне виробництво всіх матеріалів для відбудови всередині країни та максимальна локалізація майбутніх інфраструктурних проектів.

Говорили про необхідність:

✅ Вирішення питання блокування податкових накладних та затримки бюджетного відшкодування ПДВ

✅ Покращення регуляторного середовища для бізнесу

✅ Припинення практики штучного збільшення митної вартості митними органами особливо при імпорті сировини та комплектуючих для виробництва

✅ Зменшення тиску правоохоронних органів на бізнес.

Обговорили проблематику публічних закупівель, державних замовлень.

І це – далеко не повний перелік порушених сьогодні під час обговорення важливих для бізнесу тем.

Наші учасники мали можливість поставити всі проблемні питання, що їх турбують, запропонувати власні шляхи їх вирішення, почути точку зору влади та висловити власну.

Вдячні пані Юлії за розуміння важливості роботи українського бізнесу, готовність до співпраці та діалогу.

Ми готові бути надійними партнерами для нашого Уряду, для нашої країни і для наших людей.

Вважаємо, що саме внутрішній інвестор найближчим часом продовжить бути ключовим для України.

Тому будемо з Урядом у постійному контакті, разом шукатимемо можливості допомагати українським компаніям працювати та інвестувати.

Зокрема, дійшли згоди узагальнити та спільно опрацювати усі проблемні питання, провести додаткові системні зустрічі з НБУ, ДПС, державними замовниками тощо.

Дякуємо пані Юлії, Тарасу Качці, всім представникам команди Мінекономіки за важливу та продуктивну зустріч.