Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Учасники Комітету Федерації з надрокористування обговорили з Головою Держгеонадр першочергові кроки реформування галузі

26 травня відбулося онлайн засідання Комітету Федерації з надрокористування за участі Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха.

Відкриваючи зустріч, Голова Комітету Валентин Шеветовський, зазначив: «Ключова зміна в роботі Держгеонадр – це відновлення довіри до державного регулятора з боку бізнесу. Нова команда Держгеонадр за 6 місяців, що минули, переконливо доводить розуміння цього пріоритету для інвесторів.

Служба запровадила нові стандарти прозорості роботи та відкритості до діалогу з бізнесом. Ініційовано реалізуються й заходи з усунення наболілих проблем у сфері дозвільної системи, державного нагляду і контролю, зниження корупційних ризиків. Також бізнес вітає збільшення кількості ділянок, які готуються та пропонуються Держгеонадрами на аукціони.

Разом з тим, в умовах рецесії світової економіки та її впливу на економічну динаміку в Україні, зростання протекціонізму власних виробників у багатьох країнах, одним з важливих спільних завдань бізнесу і Уряду є посилення конкурентних переваг національного бізнесу як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках. Саме пріоритетне стимулювання промислової переробки може стати одним з основних заходів програми відновлення економіки, яку сьогодні розробляє Уряд».

У презентації результатів роботи та ініціатив Держгеонадр Роман Опімах визначив 3 пріоритети, що реалізуються Службою у 2020 році - відновлення довіри, залучення інвесторів та модернізація регуляторного поля.

Під час зустрічі учасники Комітету ФРУ обговорили пріоритетні напрямки роботи ФРУ у сфері користування надрами, які передбачають активну співпрацю з Держгеонадрами, іншими органами виконавчої влади:

  • запровадження механізмів стимулювання переробки на території України корисних копалин в готову для споживання промислову продукцію через надання права промисловим інвесторам отримувати без аукціону спеціальні дозволи на користування надрами;
  • участь у розробці нової редакції Кодексу України «Про надра», який кодифікує наявну законодавчу базу, актуалізує її відповідно до сучасних реалій, створить основу для посилення сервісної функції державного регулятора, полегшить доступ до геологічної інформації, передбачатиме перегляд переліків корисних копалин загальнодержавного і місцевого значення в бік збільшення місцевих, дозволить включити право на користування надрами у ринковий обіг, інтеграцію чинних дозвільних процедур в єдиний дозвільний документ;
  • продовження оптимізації адміністративних процедур отримання спеціальних дозволів на користування надрами, зокрема скорочення термінів погодження спеціальних дозволів, модернізація технічних та безпекових вимог.

Також Комітет з надрокористування в цілому підтримав оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 - стратегічного документа як для держави, так і для бізнесу. Учасники Комітету запропонували посилити у Програмі акцент на промислову переробку корисних копалин, які передбачається видобувати в Україні найближчі 10 років.

За підсумками зустрічі Федерація сформує пакет пропозицій змін до законодавства для спільного опрацювання з Держгеонадрами у поточному році та ініціювання їх прийняття Урядом і парламентом.