Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

У зв`язку із стрімким зростанням ціни на газ у промисловості склалася критична ситуація

У зв`язку із стрімким зростанням ціни на газ у промисловості склалася критична ситуація.

" З 4 по 10 жовтня, коли ціни на газ на нідерландському TTF у перші години торгів 6 жовтня досягли €142/MWh або вище $1 700/тис куб м, пропозиції для українського промислового споживача досягали 56 тис грн/ тис куб м.

Сьогодні вартість природнього газу для українського промислового споживача коливається від 35 000 до 45 000 грн/ тис куб м", - зазначає Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

"За результатами опитування Федерації роботодавців України - до кінця жовтня через таке стрімке зростання ціни на газ - 91% українських підприємств стануть збитковими, у листопаді – 96% підприємств.

Якщо ціна на газ залишиться на рівні жовтня або ж зросте - майже половина опитаних нами підприємств планують зупинити виробництва або зменшити потужності.
Це позначиться на вартості товарів і кінцевому споживачу.

Пересічні українці будуть змушені сплатити за надзвичайне зростання вартості газу у кінцевій вартості продукції українських виробників продуктів харчування (таких чутливих як хліб, сир, цукор тощо), ліків та інших товарів. Що може створити додаткову соціальну напругу у суспільстві.

Багато хто втратить робочі місця через закриття виробничих підприємств.

Навіть за супер високою ціною газу може не вистачити. За даними експертів станом на 1 жовтня у газосховищах знаходиться 18, 7 млрд кубометрів, 3 млрд з них належать іноземним приватним компаніям, близько 1 млрд – українським. Приблизно 5 млрд кубометрів складає буферний газ.

За підрахунками енергетиків сукупно Україні може не вистачити близько 3 млрд кубометрів, для купівлі якого за ринковою ціною потрібно 90 млрд гривень. Таких коштів у бюджеті не передбачено. Утім у владі спокійні" - йдеться у сюжеті Україна24.