Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

У жовтні стартує відбірковий етап WorldSkills Ukraine-2022 для молодих фахівців і школярів

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine проводять в Україні з 2016 року, Генеральним партнером із моменту заснування конкурсу є група "Метінвест".

"Ми послідовно займаємося реформою технічної освіти у країні. За 15 років роботи "Метінвест" вклав у сферу освіти 180 млн грн. За підтримки групи в Україні впроваджено 57 професійних і 50 освітніх стандартів. Зрештою, ми будуємо перший в Україні гірничо-металургійний університет "Метінвест Політехніка". Усе це ми робимо для того, щоб молоді люди знайшли себе у професіях, а українці могли пишатися розвитком технологій у своїй країні", – розповів генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

Конкурс складається з двох етапів – регіонального та всеукраїнського – і триває два роки.

Відбір на конкурс у регіонах пройде в жовтні-листопаді цього року, а фінал на національному рівні – у квітні-травні 2022 року. Цього року змагання відбудуться за 18 компетенціями, з яких 12 – для учнів закладів профосвіти і кваліфікованих працівників і шість – для школярів. Конкурсні завдання з більшості компетенцій уже викладено на worldskillsukraine.org. Суть завдань полягає в тому, щоб учасники продемонстрували свої практичні навички за певний проміжок часу.

Група "Метінвест" традиційно є спонсором профільних компетенцій та підтримує змагання серед токарів, слюсарів, електромонтерів, зварювальників, помічників машиніста тепловоза, машиністів крана, вогнетривників.

Цього року "Метінвест" виступив ініціатором проведення додаткових проєктів і заходів для експертів, конкурсантів, викладачів і школярів, які допоможуть популяризувати технічні професії і підвищити стандарти профтехосвіти. Зокрема, з листопада 2021 року до травня 2022 року відбудеться навчання в Академії WorldSkills Ukraine, у межах якої експерти WorldSkills International проведуть тренінги для українських фахівців щодо міжнародних стандартів проведення змагань і оцінки компетенцій учасників. Водночас викладачі закладів профтехосвіти Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу зможуть підвищити свою кваліфікацію на підприємствах "Метінвесту" і взяти участь у конференціях.

"Метінвест" також допоможе збірним підготуватися до конкурсу – з вересня почне майстер-класи з виконання конкурсних завдань, екскурсії на підприємства та зустрічі з топменеджерами групи для учасників регіональних конкурсів.

Школярі 8-х та 9-х класів зможуть взяти участь у профорієнтаційній програмі Steel Craft. Це станції, що імітують виробничі завдання для технічних фахівців. Учасникам запропонують пройти квести, які дадуть нагоду спробувати себе в робочій професії. Програма стартує в жовтні 2021 року і буде реалізована в Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі".

Довідка:

Worldskills Ukraine – частина міжнародного конкурсу Worldskills International, який називають олімпійськими іграми для студентів і працівників віком від 18 до 22 років.

Організатори конкурсу – Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Федерація роботодавців України за підтримки Федерації металургів України та об'єднання "Укрметалургпром".

Асоціацію Worldskills International засновано 1946 року. Це найбільше змагання у світі: конкурс проводять у 85 країнах, Україна стала членом Worldskills International 2016 року.