Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

У ФРУ обговорили проблематику проходження фітосанітарного контролю в ЄС та майбутнє відкриття прикордонних інспекційних постів для харчових продуктів

У Федерації роботодавців України відбулась зустріч з метою обговорення нових вимог при імпорті до ЄС дикорослих рослин (ягід та грибів) з країн, які постраждали від аварії на Чорнобильській ЄАС, а також майбутнє відкриття прикордонних інспекційних постів для харчових продуктів переважно тваринного походження.

У ході обговорення експортери дикорослих рослин озвучили проблематику проходження фітосанітарного контролю в ЄС, а саме наявність одного прикордонного інспекційного посту, який уповноважений здійснювати контроль імпортованої до ЄС продукції, тим самим призводячи до логістичних ускладнень.

У свою чергу від Федерації роботодавців було надано пропозицію звернутися до сторони ЄС у рамках Підкомітету Україна – ЄС з управління санітарними та фітосанітарними заходами Комітету у торговельному складі Україна-ЄС щодо розширення переліку прикордонних інспекційних постів для такого виду продукції.

Наступним питанням було обговорення відкриття та функціонування прикордонних інспекційних постів (ПІП) в Україні. Відповідно до зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС мають функціонувати у межах пунктів пропуску або у інших неподалік розташованих місцях ПІП, в яких має відбуватись контроль харчових продуктів відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин».

Наразі планується відкриття двох перших ПІП у пунктах пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» та «Порубне – Сірет», які будуть контролювати харчові продукти при ввезенні на митну територію та транзит.

Відкриття ПІП планувалось у 2022 році, однак брак коштів не дозволяє це зробити і вони будуть відкритті пізніше. Окрім цих двох ПІП заплановано взагалі відкриття 10 з переліку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. №68.

Підводячи підсумок зустрічі заступник Генерального директора ФРУ Юлія Гончарова висловила сподівання, що ПІП не стануть бар’єром у торгівлі харчовими продуктами.