Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

У Федерації обговорили проміжні результати та проблеми впровадження дуальної освіти в Україні

Учора в Федерації відбувся семінар, присвячений впровадженню в Україні дуальної освіти, у якому взяли участь близько 40 представників вищих навчальних закладів, роботодавців, Міністерства освіти і науки України, експерти.

Говорили про те, чим дуальна форма здобуття освіти відрізняється від інших форм навчання. Про зміни законодавства, необхідні для того, того, щоб дуальна освіта могла продемонструвати свій потенціал. Та багато інших вкрай актуальних для бізнесу питань у сфері освіти.

3

Нагадаємо, суть дуальної системи освіти полягає в тому, що приблизно половину часу навчання студент проводить на підприємстві, з яким укладає трудовий договір, і безпосередньо працює за своїм профілем, виконуючи реальні виробничі завдання, і отримуючи зарплату. При цьому кількість навчальних часів відповідає денній формі навчання.

Методичну допомогу у впровадженні саме такої системи в рамках програми Євросоюзу «Східне партнерство» нашій країні надає уряд Німеччини, яка вважається одним зі світових лідерів у галузі підготовки кадрів для промисловості.

Павло Штутман, член Президії Ради ФРУ як керівник Об'єднання організацій роботодавців Кіровоградської області, двох великих українських машинобудівних холдингів велику увагу приділяє цьому питанню.

9

Він зазначив, що дуальна освіта – це безпосередньо робота, трудові зобов'язання та відповідальність. Студент на підприємстві виконує звичайну роботу, що потрібна компанії. Роботодавцям впровадження такої системи дає впевненість, що випускник якісно підготовлений і відразу готовий виконувати фахову роботу.

І це вкрай важливо в умовах кадрового голоду, який відчуває переважна більшість підприємств України.

Павло Штутман розповів про те, як на початку співпраці знайомилися із досвідом Німеччини у сфері дуальної освіти та розпочинали його впроваджувати в Україні. І вже є прекрасні результати.

10

Зокрема, Олександр Тертиця ознайомив присутніх із досвідом Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті – учасника проекту з Вищою дуальною школою Гера-Айзенах - щодо дуальної організації освітнього процесу.

Про інші підсумкові результати проекту «Дуальна освіта в діалозі» розповіли Райнхард Дуддек, спікер міської ради Ерфурта з питань фінансово-економічної політики та Іван Гаврилюк, професор вищої дуальної школи Гера-Айзенах.

Олег Шаров, директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН детальніше зупинився на правовому забезпеченні підготовки фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти.

Учасники зустрічі мали можливість поставити спікерам всі питання, що їх цікавили. Дискусія була дуже жвавою та змістовною і, безумовно, матиме продовження.

15

14

13

12

11

8

6

5

4

2

1