Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Тариф на передачу електроенергії залишається без змін!

На сьогоднішньому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнято рішення про залишення тарифу на передачу електроенергії без змін на рівні 293,93 грн/ МВт*год.

Нагадаємо, що 17.02.2021 на сайті НКРЕКП було розміщено для громадського обговорення проект постанови, відповідно до якого пропонувалося збільшити тариф на послуги з передачі електричної енергії ПрАТ «НЕК «Укренерго» з 293,93 грн/МВт*год до 316,08 грн/МВт∙год (на 7,5 %).

Федерація роботодавців України виступає категорично проти будь-якого підвищення тарифу на передачу. Впевнені, що розвиток "зеленої" енергетики не повинен здійснюватися за рахунок промисловості.

Ми надали пропозиції щодо шляхів вирішення проблеми покриття кредитів, взятих ПрАТ "НЕК "Укренерго" в українських банках та тих, які планується залучити в міжнародних банківських інституціях, для покриття заборгованності компанії перед ДП "Гарантований покупець". В свою чергу ДП "Гарантований покупець" має розрахуватися за борги "перед суб'єктами господарювання, які виробляють елктрричну енергію та мають стартегічне значення для економіки держави". Саме ці витрати мав покривати новий тариф.

Під час громадського обговорення відповідного проекту постанови НКРЕКП ми вчергове висловили свою позицію та пропозиції.

ФРУ вітає прийняте НКРЕКП рішення.