Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Створення умов для залучення інвестицій - парламент змушує інвесторів переглянути плани

17 грудня 2020 року Верховна Рада не підтримала поправку Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики до законопроекту 4065 стосовно поступового зростання акцизу на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи).

Профільний комітет пропонував підвищити акцизна ТВЕНи на 200% плюс по 30% кожного наступного року до 2025 р. замість 320% з 1 січня 2020 року.

Вчорашнє рішення може повернути частину з 1 млн споживачів ТВЕН до традиційних сигарет – найбільш шкідливих тютюнових виробів, частина з яких сьогодні не є легальним товаром на ринку України.

Контрабандні ТВЕНи з Молдови, Білорусі і Російської Федерації також не забаряться. Там з 1 січня наступного року ціни в 1,5-2 рази стануть нижчими, ніж в Україні.

Втрати держбюджету від ненадходження акцизу на ТВЕНи будуть відчутними - скарбниця може не отримати до 5 млрд грн. від запланованих надходжень. У 2019 році держбюджет недоотримав 14 млрд грн від тютюнового акцизу, за 9 місяців 2020 року – 9,7 млрд грн.

Чутливість іноземних інвесторів до різких змін у інвестиційному кліматі і оподаткуванні загальновідома. У 2021 році дива не станеться - виробники тютюнових виробів переглянуть свої плани інвестицій у виробництво інноваційних тютюнових виробів – ТВЕНів, в першу чергу для експорту. А це – понад 200 млн доларів прямих іноземних інвестицій. Про це вони вже заявляли після прийняття парламентом рішення про підвищення акцизу на 320%.

Рішення народних депутатів буде мати відчутні наслідки не тільки для виробників тютюнових виробів - під загрозою скорочення робочих місць на декількох сотнях малих і середніх підприємств-партнерах виробників тютюнових виробів, які дають роботу близько 50 000 громадян України.