Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Спроба тиску правоохоронців на трудовий колектив «Авангарду» загрожує втратою роботи для 27 тис. працівників - ФРУ

Учора Голова ради директорів Групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк та трудовий колектив "Укрлендфармінгу» та «Авангарду» звернулися до Президента України Володимира Зеленського з приводу чергової спроби тиску на компанії з боку НАБУ та Генеральної прокуратури України.

Наприкінці грудня минулого року за зверненням НАБУ Генеральна прокуратура відновила два кримінальні провадження стосовно компанії «Авангард» щодо начебто не збудованих нею птахокомплексів з виробництва яєць повного циклу - "Авіс" у Хмельницькій області та "Чорнобаївське" в Херсонській області. Це при тому, що відповідні кримінальні провадження були закриті Генеральною прокуратурою наприкінці 2017 року, а Головним слідчим управлінням Нацполіції – в червні 2018 року. Насправді птахокомплекси, про які йдеться, були побудовані ще у 2013 році. Птахокомплекс "Авіс" має річну виробничу потужність 1,616 млрд яєць, а птахокомплекс "Чорнобаївське" - 1,865 млрд яєць.

З урахувань цих обставин у Федерації роботодавців впевнені, що йдеться про чергову спробу тиску як на «Укрлендфармінг», так і на «Авангард», як і у справи проти VAB банку. Більше того, намагання правоохоронних реанімувати досудові розслідування суперечить курсу нової влади на створення висококваліфікованих робочих місць, в тому числі в агросекторі. Адже заручником таких дій стає доля 27 тисяч людей - працівників компанії.

Тому ФРУ виступає категорично проти чергової спроби правоохоронців паралізувати роботу підприємства, яке щорічно сплачує податки на суму понад 2,5 млрд грн. та витрачає на зарплати 3 млрд грн., та підтримує вимоги, які містяться в зверненні до Президента України. Зі свого боку Федерація буде вживати усіх необхідних заходів, передбачених законодавством, аби припинити свавілля правоохоронних органів.