Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Співпраця заради розвитку

Цього тижня активно та плідно попрацювали у ФРУ з нашим колегою – старшим консультантом Конфедерації промисловості Данії (DI) паном Пітером Хелком. Обговорили роботу в рамках нашого спільного поточного базового проекту - Угоди про співпрацю між Федерацією роботодавців України та DI.

Його мета - посилення ролі приватного сектору в створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та представленні інтересів роботодавців на всіх рівнях.
Вдячні нашим колегам та однодумцям за підтримку та готовність ділитися їх значним та важливим досвідом у захисті прав роботодавців та розвитку економіки країни.

Що вже зроблено за майже 3 роки нашої співпраці?

До команди ФРУ приєдналися нові фахівці з багаторічним досвідом роботи у сфері захисту економічної конкуренції та державної допомоги суб’єктам господарювання, інвестиційного бізнесу, податкового законодавства, макроекономічного аналізу.

Було створено Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування і Центр опитування та рейтингування ФРУ. Їх діяльність спрямована на проведення досліджень в актуальних для членів Федерації та економіки країни сферах.

Українські роботодавці, експерти ФРУ та експерти Аналітичного центру мали можливість попрацювати у центральному офісі Конфедерації промисловості Данії у Копенгагені.

Започаткували надання щорічних Рекомендаційї роботодавців для Уряду.

Це сучасна європейська практика. Такі рекомендації Їх наші партнери — роботодавці Данії — для свого Уряду пишуть на основі власної стратегії розвитку країни до 2030 року. Наші План модернізації України та Маніфест роботодавців є не менш ґрунтовними та аргументованими. І саме на них базуються Рекомендації українських роботодавців для Уряду на 2021 рік.

Цього року Аналітичним Центром ФРУ за підтримки Danida, МОП та Конфедерації промисловості Данії було здійснено комплексне дослідження щодо перегляду торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС з тим, щоб надати нового поштовху розвитку торговельних відносин України та Євросоюзу.

Аналітичний документ та пропозиції ФРУ презентувала та надала для ознайомлення народним депутатам та Уряду, провідним європейським бізнес-асоціаціям - з метою подальшого формування переговорної позиції української сторони щодо перегляду економічної частини Угоди про асоціацію.

Вже традиційним стало наше дослідження ІНДЕКС ВПЕВНЕНОСТІ БІЗНЕСУ, результати якого оприлюднюються двічі на рік.

У ньому фіналізується постійний контакт ФРУ з промисловими підприємствами.

Результати дослідження Федерація використовує при підготовці Рекомендацій роботодавців для Уряду.

Українському бізнесу потрібна впевненість у своїх можливостях для розвитку, збереження наявних та створення нових робочих місць.

За допомоги Індексу ми напрацьовуємо шляхи зупинення кризових явищ в українській економіці, які супроводжуються закриттям або призупиненням роботи підприємств, скороченням працівників і надходжень до бюджетів різних рівнів.

Долучилися до формування позиції України щодо участі у Європейському Зеленому Курсі.

Здійснено низку інших досліджень на важливі для наших членів теми, зокрема, щодо ринку енергоносіїв, промислового розвитку, макроекономічних трендів, професійної освіти, роботи бізнесу в період пандемії, тощо.

В рамках підтримки та розвитку регіональних та секторальних організацій роботодавців розроблено та створено сайти для низки об’єднань.

Цього тижня активно разом з керівниками низки регіональних об’єднань попрацювали над новою стратегією розвитку ФРУ, яка враховує потреби наших членів та досвід наших датських колег.

Також обговорили перспективні подальші напрямки нашого співробітництва, з важливих і дуже актуальних для наших членів питань:

Заснування Кліматичної платформи на базі ФРУ, в рамках функціонування якої будуть напрацьовані секторальні дорожні карти для «зеленого переходу» вітчизняних підприємств

Створення на базі ФРУ Кваліфікаційного центру, який зокрема:

  • присвоюватиме кваліфікації за результатами проходження теоретичного і практичного оцінювання навичок, здобутих шляхом неформального навчання та самоосвіти,
  • надаватиме методичну допомогу, здійснюватиме супровід та координуватиме розроблення профстандартів.

Тут також у великій допомозі нам стане досвід наших колег з Данії, які багато та ефективно працюють у цих сферах. Ретельно його вивчаємо з тим, щоб успішно інтегрувати в українські реалії.

Розвиток В2В діалогу між українськими та датськими компаніями, метою якого є реалізація інвестиційних проектів та проектів промислового аутсорсінгу в Україні.

Продовжиться розбудова інституційної спроможності Федерації роботодавців, наших регіональних та галузевих об’єднань.

Впевнені, що разом ми зможемо реалізувати ще багато важливих та корисних ініціатив!