Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Співпраця держави та бізнесу у сфері освіти допоможе залишити професійні кадри в Україні

Сьогодні у Федерації роботодавців України відбувся масштабний круглий стіл на тему «Співпраця бізнесу і закладів професійної (професійно-технічної) освіти». У ньому взяли участь народні депутати, представники Міністерства освіти та науки України, зокрема Перший заступник Міністра Павло Хобзей, в.о. Голови Центрального апарату Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, представники Міністерства соціальної політики України, освітніх закладів, профспілок, міжнародних організацій, ЗМІ. Інформаційний та організаційний партнер заходу – Федерація металургів України. Модератором заходу виступив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

КС Освіта 2
Відкриваючи дискусію, він зазначив, що найбільший капітал України – це люди. І роботодавці як ніхто зацікавлені в тому, щоб на українських підприємствах працювали кваліфіковані кадри. Адже ключовий глобальний виклик, який сьогодні стоїть перед українськими роботодавцями – це, безумовно, питання трудового потенціалу. Саме на вирішення цього важливого питання і спрямований план прискореного економічного розвитку України – Маніфест роботодавців України.
Тому під час дискусії обговорювали, зокрема, перший пункт документу – зупинення масового відтоку робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції. Говорили про те, чому українці від'їжджають за кордон, як відтік кадрів впливає на ринок праці і що необхідно змінити у освітній сфері для того, щоб економіка України зростала, молодь здобувала якісну освіту і опановувала затребувані професії, а роботодавці отримували кваліфікованих працівників для своїх підприємств.
Дмитро Олійник підкреслив, що для роботодавців дуже важливо, щоб система професійно-технічної освіти максимально відповідала умовам сучасного ринку праці.

КС Освіта 1
Перший заступник Міністра освіти та науки Павло Хобзей зазначив, що співпраця освітян та роботодавців у цьому напрямку є вкрай важливою. І наразі акцент, зокрема, необхідно робити на регіональній їх взаємодії з тим, щоб працівник та роботодавець могли знайти один одного, щоб місцеві освітяни мали точні дані щодо того, яких саме кадрів потребують роботодавці їх міста чи області та зосереджували свої зусилля саме на тому, щоб задовільнити такі потреби.

КС Освіта 3
Під час першої панельної дискусії «Співпраця бізнесу і закладів професійної (професійно-технічної) освіти» спікери обговорювали навчання на виробництві, сучасні вимоги на ринку праці, приклади дуальної форми здобуття освіти в ЦПТО.
Заступник виконавчого директора Федерації металургів України Олена Колесникова підкреслила, що з боку держави роботодавцям постійно говорять про необхідність підвищення заробітної плати та сприяння навчанню працівників. І задля збереження людського капіталу, зокрема, роботодавці ГМК вкладають вже мільйони доларів та готові вкладати ще більше коштів в навчання персоналу для підвищення їх кваліфікації та стимулювати працівників збільшенням розміру заробітної плати. Однак, як не парадоксально, не завжди мають для цього можливість через відсутність прямого впливу на «швидкі» процеси, передбачені трудовим законодавством та штучні бар'єри у ньому.

Наприклад, кваліфікаційні вимоги до посади різальника труб та заготовок, за якими працівнику можна підвищити розряд та заробітну плату лише після відпрацювання за професією нижчого розряду від 0,5 до 1 року. Тобто, працівник з 1 розрядом матиме 4 розряд не раніше, ніж через 2,5 роки, а устаткування в нашій галузі вже сьогодні потребує зі входу не нижче 3 розряду.

КС Освіта 4
Тому роботодавці планують активно брати участь у ініціативах щодо започаткування змін до законодавства про працю та зменшення бар'єрів для швидкого зростання працівників.
Під час другої панельної дискусії «Створення позитивного іміджу професійної (професійно-технічної) освіти» обговорювалося питання проведення цьогорічного конкурсу WorldSkills Ukraine 2019 з метою популяризації робітничих спеціальностей серед молоді.
Нагадаємо, минулого року саме МОН та Федерація роботодавців виступили його офіційними організаторами.
На завершення розмови Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник висловив сподівання, що співпраця роботодавців із Міністерством освіти та науки стане основою для розвитку конкурентоспроможної країни, успішного бізнесу та ефективного державного управління.

КС Освіта 5

КС Освіта 7