Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Соціальні партнери посилюють діалог

У Федерації роботодавців України відбувається зустріч з соціальними партнерами з Федерацією профспілок України та їх колегами з Європи – представниками Міжнародної конфедерації профспілок, Європейської конфедерації профспілок та Пан'європейської регіональної ради.

Серед почесних гостей - Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок та Пан’європейської регіональної ради Лука Вісентіні, заступник Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Оуен Тюдор.

На порядку денному широкий перелік питань, які турбують сьогодні роботодавців та найманих працівників.

Розпочинаючи зустріч Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник презентував нашим гостям Програму та План модернізації України, який був написаний ФРУ та міжнародними і українськими експертами за участі українських профспілок.

А також Маніфест роботодавців України, у якому зазначено, що успішну країну можна побудувати лише спільними зусиллями бізнесу, профспілок, влади та громадськості через реалізацію стратегії прискореного економічного розвитку. Його першим пунктом є зупинення масового відтоку робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції шляхом створення високопродуктивних робочих місць.

"Відповідальність, яку покладено на роботодавців, не дає нам права залишатися осторонь не лише щодо питань ведення бізнесу, а й складних економічних та соціальних процесів, які мають місце в Україні. У першу чергу йдеться про трудову міграцію та відсутність умов для економічного зростання країни.

Саме тому разом із українськими партнерами – ФПУ та іноземними колегами сьогодні обговорюємо гострі питання, пов’язані із проведенням економічних реформ в країні та висловлюємо свої думки щодо реформи законодавства про працю", - сказав Голова Ради ФРУ.

"Стан економіки в Україні викликає у нас неабияке занепокоєння. Економічні реформи, які впроваджує уряд України підривають її економічний потенціал та соціальні гарантії для людей. Для того, щоб зробити економіку сильною та витривалою у довгостроковій перспективі потрібні інвестиції як від приватних, так і від державних інвесторів, а також підтримка соціально відповідальних підприємств, для того щоб вони продовжували створювати якісні робочі місця", - зазначив пан Вісентіні. Ще одне питання, яке дуже турбує наших соціальних партнерів - стан соціального діалогу в Україні, зокрема, з його урядовою стороною.

Голова Федерації профспілок Україні Григорій Осовий висловив переконання, що «програми розвитку й бачення майбутнього країни в політичному аспекті в Федерації роботодавців та Федерації профспілок України є спільними, це вектори євроінтеграції і, безумовно, успіх країни, успіх кожного громадянина.

«Ця зустріч має зробити нас, наших соціальних партнерів, Україну та її економіку сильнішими», - переконаний Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.